skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۹۵ آبان ۱۴۰۰

میثم قاسمی تحریریه

۸ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ آبان ۱۴۰۰

افزایش میل به مهاجرت در میان جوانان ایرانی باعث شده است آنها را‌ه‌های مختلفی را برای اخذ ویزای کشور مقصد خود جست‌وجو کنند. یکی از این راه‌ها، مهاجرت از طریق ایده‌های خلاقانه و کسب‌وکارهای نوپا است که ماهنامه پیوست پرونده ویژه شماره ۹۵ (آبان ۱۴۰۰) خود را به همین موضوع یعنی «استارت‌آپ ویزا» اختصاص داده است.

در پرونده ویژه این شماره، ابتدا گزارشی از وضعیت ایران در استارت‌آپ ویزا می‌خوانیم در ادامه میزگردی با حضور چند بنیانگذار استارت‌آپ و وکیل مهاجرت دیده می‌شود و پس از آن گزارشی درباره وضعیت استارت‌آپ ویزا در جهان می‌خوانیم.

در بخش باشگاه مدیران ابتدا با دوران کاری و مدیریتی رضا رشیدی، اولین مدیرعامل شرکت دیتای یران آشنا می‌شویم و پس از آن شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد و استارت‌آپ بارای معرفی شده‌اند.

بخش خدمت و تجارت برای پرونده این شماره خود موضوعی تقریبا برعکس با تیتر یک انتخاب کرده است. در این بخش وضعیت مهاجران به ایران و دسترسی آنها به خدمات مالی و بانکی به صورت ویژه بررسی شده است. بیرون از این پرونده مطالبی درباره بانکداری و تجارت الکترونیکی آمده است.

در بخش حقوق فناوری مباحث مربوط به رمزارزها حقوق نرم‌افزار دنبال شده و جدا از آنها موضوعاتی مانند طرح صیانت، حقوق کاربران در پلتفرم‌های پخش ویدئو (VOD) و اختلاف اسنپ و تپسی بر سر استفاده از راننده‌ها نیز مورد توجه قرار گرفته است.

در بخش راه‌حل ابتدا جدیدترین محصولات فناورانه عرضه شده به بازار معرفی شده‌اند و پس از آن ابزارهایی برای تست کارایی گوشی هوشمند، مرورگر وب و سرعت اینترنت معرفی شده‌اند. در نهایت نیز گوشی تاشو گلکسی ZFold3 بررسی شده است.

پیوست جهان در پرونده این شماره خود نگاهی دارد به وضعیت فناوری در اروپا و بیرون از پرونده نیز مانند همیشه مطالبی با عنوان‌های جهان‌نما و راهبرد آمده‌اند.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۹۵ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+نسخه متنی شماره ۹۵ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/bb9
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو