skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نام فیس‌بوک به «متا» تغییر می‌کند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۶ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ آبان ۱۴۰۰

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک اعلام کرد نام شرکت مادر فیس‌بوک به متا تغییر خواهد کرد.

به گزارش پیوست، مارک زاکربرگ  این خبر را در کنفرانس واقعیت افزوده و واقعیت مجازی فیس‌بوک اعلام کرد. به نظر می‌رسد این تغییر نام می‌تواند نشان‌دهنده جاه‌طلبی رو به رشد فیس‌بوک در آینده باشد چرا که قرار است از حوزه شبکه‌های اجتماعی فراتر رود.

فیس‌بوک، اینستاگرام و واتساپ البته قرار نیست تغییر نامی را تجربه کنند و متا نام شرکت مادر فیس‌بوک خواهد بود. سال ۲۰۱۵ نیز، آلفابت به عنوان شرکت مادر تاسیس شد و گوگل زیرمجموعه آن قرار گرفت.

زاکربرگ در این باره گفت: « امروز ما به عنوان شرکتی در حوزه‌ رسانه‌های اجتماعی شناخته می شویم اما ما در DNA خود شرکتی هستیم که با ایجاد فناوری مردم را به یکدیگر متصل می‌کند. متاورس مرز بعدی است، درست مانند زمانی که فعالیت در حوزه رسانه‌های اجتماعی را شروع کرده بودیم.»

مدیرعامل فیس‌بوک پیشتر اعلام کرده بود که  فیس‌بوک را به یک شرکت متاورس تبدیل خواهد کرد حال به نظر می‌رسد تغییر نام شرکت مادر فیس‌بوک به متا اولین قدم در رسیدن به این ایده است.

نام جدید غول فناوری سیلیکون ولی از نام متاورس الهام گرفته شده است. متاورس اصطلاحی است که به محیط‌های مشترک دنیای مجازی اشاره دارد؛ محیط‌هایی که با استفاده از واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) می‌تواند واقعی‌تر شود. به نظر می‌رسد فیس‌بوک فصل جدیدی در حیات حرفه‌ای خود آغار کرده است.

https://pvst.ir/bql
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو