skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

عذرخواهی پیوست از درج خبر اشتباه: استارت‌آپ ایرانی نورسان انرژی به مرحله پایانی مسابقه سوپرنوا راه یافته بود

تحریریه پیوست

۸ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

 پیوست با پوزش از مخاطبان خود و قبول مسئولیت اشتباه رخ داده در خصوص انتشار گزارش خبری با عنوان: «استارت‌آپ‌های ایرانی جیتکس ۲۰۲۱ به دلیل تحریم‌ها به مرحله پایانی سوپرنوا نرسیدند» پس از بررسی مجدد درباره حضور استارت‌آپ‌های ایرانی در فینال مسابقه سوپرنوا اعلام می‌کند که استارت‌آپ‌ نورسان انرژی، فعال در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، در مسابقه سوپرنوا رویداد جیتکس ۲۰۲۱ راهی فینال شده بود اما این استارت‌آپ‌ نتوانست در رقابت با سایر تیم‌های فینالیست موفق شود و به کار خود در این رویداد پایان داد.

به گزارش پیوست، در رویداد جیتکس امسال، ۲۰ استارت‌آپ ایرانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری شرکت کردند که از این تعداد، ۷ استارت‌آپ ایرانی موفق شدند به مرحله نیمه‌نهایی مسابقه سوپرنوا راه پیدا کنند و از بین این ۷ استارت‌آپ، تنها استارت‌آپ‌ نورسان انرژی موفق شد راهی فینال شود اما در فینال به‌عنوان تیم برتر مسابقه انتخاب نشد. جایزه تیم برنده این مسابقه ۲۰۰ هزار دلار بود.

این درحالی است که هم زمان با برگزاری نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۱ گزارشی توسط گزارشگر میدانی حاضر در رویداد جیتکس ۲۰۲۱ تهیه شده و برای پیوست ارسال شده بود که در سایت پیوست منتشر شد. اگرچه پیوست با یک منبع دیگر حاضر در نمایشگاه جیتکس صحت گزارش ارسالی را چک کرده بود اما طی تماس مخاطبان و استارت‌آپ‌های حاضر در این رویداد با پیوست، مجدد موضوع با منابع مختلف دیگر بررسی و مشخص شد که گزارش منتشر شده از سوی پیوست اشتباه بوده است چرا که استارت‌آپ نورسان انرژی حاضر در این رویداد توانسته بود به مرحله پایانی مسابقه سوپرنوا برسد.

ضمن آنکه به دلایل نامشخص برای پیوست، وب‌سایت رسمی جیتکس هم در اطلاعیه اول خود، هیچ نامی از تیم ایرانی در جدول ارائه تیم‌های فینالیست مسابقه سوپرنوا نیاورده بود که این خود تاییدی رسمی از نرسیدن تیم‌های ایرانی به فینال این مسابقات بود. در ادامه جدول اولیه منتشر شده از سوی وب‌سایت جیتکس برای تیم‌های راه‌یافته به فینال را مشاهده می‌کنید که هیچ نامی از تیم ایرانی در آن نیست.

لیست اولیه استارت‌آپ‌های راه‌یافته به مرحله نهایی مسابقه سوپرنوا در جیتکس ۲۰۲۱ که به دلایل نامشخص نام تیم ایرانی از آن حذف شده است.

ماجرای فینالیست شدن نورسان

این درحالی است که چند روز بعد از اتمام این مسابقه، نام تیم ایرانی نورسان انرژی به لیست تیم‌های فینالیست این مسابقه اضافه شد که در تصویر زیر قابل مشاهده است. اگرچه تیم ایرانی در مرحله فینال موفق به کسب جایزه مقام اولی نشد. اما حضور یک تیم ایرانی در فینال این مسابقه بین‌المللی، نشان از آن دارد که در صورت بهبود کیفیت ارائه‌ها، شانس برنده شدن برای استارت‌آپ‌های ایرانی به اندازه استارت‌‌آپ‌های سایر کشور‌ها وجود دارد.

قسمتی از لیست تیم‌های فینالیست مسابقه سوپرنوا در جیتکس ۲۰۲۱ که نام تیم ایرانی نورسان انرژی در آن آورده شده است.

آشنایی با نورسان انرژی

نورسان انرژی سال ۲۰۱۱ به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان پایه‌گذاری شد و از آن زمان روی ارائه انرژی‌های تجدیدپذیر و راه‌حل‌های میکروگرید تمرکز کرده است. نورسان پلتفرمی برای معامله انرژی پاک با قیمت رقابتی ارائه کرده و فعالیت‌هایش دوستار محیط زیست است. شرکت نورسان انرژی با تخصص در مهندسی، تهیه و ساخت تاسیسات نورولتایی، ابزاری را برای مدیریت و معامله انرژی در میکروگرید‌ها فراهم کرده است. معامله انرژی تجدیدپذیر یکی از بهترین ابزارها برای برآورد/کاهش کربن است. در راستای پشتیبانی از تلاش‌های بین‌المللی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHGs) با توجه به اصول «مسئولیت‌های مشترک اما متفاوت» (CBDR)، شبکه سبز یا GreenGrid قصد دارد اولین بازار انرژی تجدیدپذیر در خاورمیانه را با تمرکز بر انرژی خورشیدی راه‌‌اندازی کند.

GreenGrid اصلی‌ترین محصول نورسان انرژی است. گرین‌گرید یک پلتفرم متن‌باز برای بخش انرژی است که برای نودهای خصوصی مارکت‌پلیس انرژی فراهم می‌کند. GreenGrid همچنین قصد دارد بزرگترین اکوسیستم منطقه‌ای را با مشارکت خدمات رفاهی، اپراتور‌های شبکه انرژی، توسعه‌دهندگان انرژی تجدیدپذیر، خریداران شرکتی انرژی و دیگر فعالان این حوزه ایجاد و از معامله انرژی پاک و کاهش انتشار کربن پشتیبانی کند.

https://pvst.ir/bkv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو