skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش استفاده از پلتفرم تبلیغات تلگرام

۵ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۷ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ آبان ۱۴۰۰

پلتفرم تبلیغات تلگرام ابزاری برای ایجاد پیام‌های تبلیغاتی در یک یا چند کانال عمومی با بیش از هزار مشترک است. با استفاده از این ابزار می‌توانید به راحتی تبلیغات و بودجه خود را مدیریت، مکان نمایش تبلیغات خود را انتخاب و بر عملکرد آن‌ها نظارت کنید. برای دستورالعمل‌های گام‌به‌گام در مورد نحوه ایجاد، انتشار و مدیریت تبلیغات خود، با پیوست همراه باشید.

وارد شدن به حساب

برای شروع ایجاد تبلیغات در این پلتفرم، ابتدا باید وارد حساب شوید. برای این کار باید یک حساب تلگرامی داشته باشید در صورتی که حساب کاربری ندارید، می‌توانید با دانلود برنامه تلگرام از گوگل پلی یا اپ استور ثبت‌نام کنید. با داشتن حساب کاربری تلگرام، شماره تلفن خود را در صفحه ورود وارد کنید، پس از وارد کردن شماره تماس متصل به حساب کاربری تلگرام خود، یک پیام از حساب تایید شده تلگرام برای تایید ورود به پلتفرم تبلیغاتی دریافت می‌کنید.

یک حساب کاربری را انتخاب کنید

بعد از وارد شدن به پلتفرم می‌توانید با حساب شخصی یا تحت عنوان یک سازمان اقدام کنید.

حساب‌های سازمانی تلگرام حول دو محور گروه‌ها و کانال‌ها ساخته شده‌اند، در نتیجه استفاده از این حساب‌ها برای پلتفرم تبلیغاتی تلگرام، به همه ادمین‌های سازمان اجازه مدیریت تبلیغات را می‌دهد.

پس از ورود به سیستم، می‌توانید روی ایجاد آگهی کلیک کنید تا شروع به طراحی یک پیام‌ تبلیغاتی یا مدیریت بودجه حساب خود کنید.

ایجاد آگهی

برای شروع ساخت آگهی خود روی « Create a new ad » کلیک کنید. در آنجا یک الگو با چندین فیلد برای پر‌کردن، مانند اضافه کردن عنوان، متن و URL به تبلیغ خود مشاهده خواهید کرد.

همه لینک‌های موجود در قسمت «Text » و « URL » باید با فرمت «t.me/link» یا «@link» به یک کانال یا ربات در تلگرام لینک داده شوند. لینک به سایت‌های خارجی در این پلتفرم مجاز نیست.

CPM و بودجه تبلیغات

هنگامی که متن پیام حمایت شده شما تکمیل شد، می توانید یک CPM (هزینه به ازای هزار بازدید) برای تبلیغ تعیین کنید که قیمت هزار بازدید از تبلیغ شما است. حداقل CPM برای پیام‌ تبلیغاتی 2 یورو است.

  • بودجه تبلیغاتی شما مقدار سرمایه‌ای است که می‌خواهید برای یک پیام‌ تبلیغاتی خاص خرج کنید.
  • برای افزایش بودجه یک آگهی، آن را باز کنید یا درست از صفحه اصلی خود روی قسمت « budget» کلیک کنید.
  • برای کاهش بودجه تبلیغ، می‌توانید تبلیغ را متوقف و یا حذف کنید. در این صورت وجوه باقیمانده به حساب شما برگردانده می‌شود.

زبان، موضوعات و کانال های هدف

پیام‌های تبلیغاتی در کانال‌های عمومی با بیش از هزار عضو نمایش داده می‌شود. برای شخصی‌سازی بهتر کانال‌هایی که می‌توانند میزبان تبلیغات شما باشند، زبان‌ها و موضوعاتی را انتخاب کنید که مناسب مخاطبان شما باشد. شما می‌توانید چندین زبان و موضوع را با هم ترکیب کنید یا حتی در صورت تمایل فیلدها را خالی بگذارید.

اگر کانال‌های جداگانه‌ای مد نظر دارید که می‌خواهید به‌طور خاص پیام‌ تبلیغاتی شما در آنها نمایش داده شود، می‌توانید آن‌ها را از طریق لینک منحصربه‌فردشان، مانند «t.me/durov» درج کنید. برای سفارشی سازی بیشتر می‌توانید برخی از موضوعات و کانال‌ها را حذف کنید. وقتی آماده شدید، تایید کنید که شرایط خدمات پلتفرم آگهی را خوانده‌اید و روی « Create Ad» کلیک کنید.

توجه داشته باشید که وقتی تبلیغ شما ایجاد شد، پارامترهای هدف گذاری آن را نمی توان تغییر داد. اما همیشه می‌توانید از تابع «ایجاد آگهی مشابه» برای ایجاد سریع آگهی جدید با همان پارامترها استفاده کنید و هر چیزی را که می‌خواهید تغییر دهید.

کپی کردن تبلیغات

هنگامی که هر یک از تبلیغات موجود خود را باز می کنید، می توانید از لینک “ایجاد تبلیغ مشابه” در کنار نام آن برای ایجاد یک تبلیغ جدید با متن و پارامترهای مشابه استفاده کنید. اگر می خواهید چندین آگهی با پارامترهای هدف گیری کمی متفاوت ایجاد کنید، پارامترهای هدف را در تبلیغی که ایجاد کرده اید تغییر دهید یا بودجه یک تبلیغ را کاهش دهید، می تواند مفید باشد.

اضافه کردن وجوه

اگر برای اولین بار است که تبلیغ ایجاد می‌کنید، ممکن است هنوز پولی در حساب خود نداشته باشید. وقتی می‌خواهید تبلیغ خود را ایجاد کنید، ممکن است پیام «Your balance is too low » یا موجودی شما کم است، را در قسمت بودجه ببینید. برای قرار دادن پول در حساب خود روی « Add Funds» یا اضافه کردن وجه، کلیک کنید. آگهی به عنوان پیش‌نویس ذخیره می‌شود تا بتوانید بعدا به راحتی آن را منتشر کنید.

در صفحه باز شده اطلاعات مربوط به شرکت خود را وارد کرده و روی « Send Request» یا ارسال درخواست، کلیک کنید. تلگرام اطلاعات شما را بررسی کرده و از طریق یک حساب کاربری تایید شده تلگرام با مدارک لازم برای قرارداد تبلیغاتی و واریز وجه با شما تماس خواهد گرفت. هر بار که وجه به حساب شما واریز شود، یک تاییدیه در تلگرام دریافت خواهید کرد.

در حال حاضر برای اضافه کردن وجه به حساب خود، ابتدا باید اطلاعات تماس و پلن تبلیغاتی خود را برای بررسی تلگرام ارسال کنید. پس از بررسی تلگرام می‌توانید حساب خود را با مبلغ مد نظر شارژ کنید. هنوز معلوم نیست کاربران ایرانی برای استفاده از این پلتفرم و نقل و انتقالات مالی، از چه طریقی باید اقدام کنند. ممکن است در پی سیاست‌های تلگرام در استفاده از بلاک‌چین برای رفع محدودیت‌ها امکان پرداخت از  طریق رمزارز‌ها به این این پلتفرم اضافه شود.

مدیریت تبلیغات

وضعیت آگهی

پس از ارسال آگهی، آن را در صفحه اصلی حساب خود مشاهده خواهید کرد. یک آگهی می‌تواند دارای وضعیت های زیر باشد:

  • «Stopped»: این وضعیت پیش‌فرض برای همه تبلیغات جدید و بدون بودجه است. این وضعیت همچنین زمانی نشان داده می شود که بودجه آگهی تمام شود.
  • «In Review»: تلگرام در حال حاضر محتوای آگهی را قبل از نمایش در کانال‌ها، بررسی می‌کند.
  • «Declined»: تبلیغ شما باید قبل از انتشار، تغییر کند. برای مشاهده توضیحات بیشتر، لینک دستورالعمل‌های مربوطه را باز کنید.
  • «Active»: تبلیغ شما فعال است و پیام‌های تبلیغاتی با توجه به پارامترهای شما در تلگرام نمایش داده می‌شوند.
  • «On Hold»: تبلیغ شما موقتا متوقف شده‌، اما آماده فعال‌سازی دوباره است.

اطلاعات آگهی

برای ایجاد تغییرات در محتوا و «CPM»، افزایش بودجه یا مشاهده آمار، روی هر یک از تبلیغات خود در صفحه اصلی کلیک کنید. عنوان، متن و URL پیام‌ تبلیغاتی شما (بجز پارامتر‌های انتخاب جامعه هدف) در هر زمان امکان به‌روزرسانی دارد. برای مشاهده پیش‌نمایش نحوه نمایش پیام تبلیغاتی در داخل کانال، روی   «Preview Ad» کلیک کنید.

اگر می‌خواهید پارامترهای انتخاب جامعه هدف را تغییر دهید، روی «Create a similar ad» کلیک کنید. با این کار یک الگوی جدید با همان محتوا قدیمی برای شما نمایش داده می‌شود، تا بتوانید به سرعت یک نسخه جدید بسازید.

بودجه تبلیغاتی

برای افزایش بودجه تبلیغ خود، روی قسمت «Current Budget» کلیک کنید. همچنین می‌توانید هزینه به ازای هزار بازدید، را از قسمت «CPM» به افزایش یا کاهش دهید. اگر می‌خواهید تبلیغ خود را حذف کنید، روی  «Delete Ad» ضربه بزنید.

کاهش بودجه یک آگهی پس از ارسال امکان پذیر نیست. در این مورد، بهتر است از  گزینه «Create a similar ad» استفاده کنید و یک آگهی جدید با بودجه کمتر ارسال کنید.

بودجه را می توان از قسمت «Budget» نیز افزایش داد. این قسمت همچنین حاوی تاریخچه تراکنش‌های آگهی است که هزینه‌های آگهی و همچنین هرگونه افزایش بودجه، از جمله میزان و زمان افزایش بودجه اختصاص داده شده را نشان می‌دهد.

آمار

قسمت «Statistics» یک نمای کلی از تبلیغات شما مانند تاریخ ایجاد، «CPM»، بودجه و بازدیدهای کلی را نمایش می‌دهد. در این قسمت نمودار دقیقی را مشاهده خواهید کرد که بازدیدهای پیام تبلیغاتی شما و تعداد دفعاتی که کاربر پس از مشاهده پیام تبلیغاتی در کانال شما عضو شده یا از ربات استفاده کرده است، را نشان می‌دهد. این اطلاعات در بازه زمانی چند دقیقه یا چند روز قابل نمایش است.

حساب شما و سازمان‌ها

روی نام خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید، در منوی باز شده می‌توانید اطلاعات حساب خود را ویرایش، سازمان جدید ایجاد یا از حساب خارج شوید. در صفحه «Edit Account Info»، می‌توانید اطلاعات شخصی خود مانند ایمیل را تغییر دهید. همچنین می‌توانید روی قسمت «Budget» کلیک کنید تا تاریخچه کامل تراکنش حسابتان را ببینید.

پلتفرم تبلیغات تلگرام به شما این امکان را می دهد که به طور همزمان به چندین سازمان و همچنین حساب تبلیغات شخصی خود را مدیریت کنید. برای جابجایی حساب‌ها، کافی است روی نام خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و «Switch to…» را از منو انتخاب کنید.

https://pvst.ir/b44

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو