skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سامانه ثبت نام در طرح جهش مسکن با اختلال مواجه است

ثبت نام طرح جهش مسکن از طریق سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن آغاز شد

۲۸ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ مهر ۱۴۰۰

امکان ثبت‌نام در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن از امروز(۲۸ مهر۱۴۰۰) فراهم شد، متقاضیان استفاده از این تسهیلات می‌توانند اقدام به ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن یا دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن کنند.

به گزارش پیوست، درابتدا مقرر شده بود تا متقاضیان شرکت در طرح جهش مسکن از ساعت ۱۲ ظهر چهارشنبه ۲۸ مهرماه با مراجعه به سامانه‌ saman.mrud.ir قدام به ثبت‌نام در این سایت کنند اما این سامانه به نظر می‌رسد با اختلال مواجه است و متقاضیان ثبت نام به سایت tem.mrud.ir هدایت می‌شوند.

هر چند صفحه اصلی این سامانه بالاست اما متقاضیان هنگام ثبت‌نام در آن با خطای پردازش روبه‌رو می‌شوند و عملا امکان ثبت‌نام وجود ندارد.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در صورت موفق شدن افراد به ثبت‌نام در این سامانه آنان می‌توانند یا از تسهیلات ودیعه مسکن یا از طرح نهضت ملی مسکن استفاده کنند.

میزان وام طرح جهش مسکن

به متقاضیان نهضت ملی مسکن نیز تسهیلات وام بانکی به مبلغ ۷۵ میلیون تا ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ ۱۸ درصد مشارکت در ساخت و دوره بازپرداخت ۲ ساله اعطا می‌شود همچنین بازپرداخت تسهیلات در قالب فروش اقساطی به مدت حداکثر ۱۲ سال پرداخت خواهد شد. در این طرح پیش‌بینی شده تا زمین متقاضیان ساخت مسکن نیز در برخی از شهرها که امکان آن وجود داشته باشد با توجه به مقررات و ضوابط سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید صورت گیرد.

البته کسانی می‌توانند از این طرح استفاده کنند که تاکنون اقدام به استفاده از تسهیلات مسکن نکرده باشند.

قانون جهش تولید و تامین مسکن ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ به تصویب مجلس و سوم شهریورماه ۱۴۰۰ به تایید شورای نگهبان رسید. بر اساس تبصره ۳ از ماده ۴ این قانون مجموع دوران مشارکت و فروش اقساطی واحدها ۲۰ ساله است. تسهیلات مربوط به ساخت واحدهای این قانون پس از دوره مشارکت به فروش اقساطی تبدیل و تعهدات آن به خریدار منتقل می‌شود.

هنوز جزئیات اقساط و نرخ سود تسهیلات خانه‌های طرح جهش تولید مسکن برای دهک‌های مختلف توسط بانک مرکزی اعلام نشده، اما نمایندگان مجلس گفته‌اند که تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومان است که به سازندگان پرداخت می‌شود. اقساط نیز ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تا ۵ میلیون تومان خواهد بود. همچنین وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که تلاش می‌کند به دهک‌های یک تا سه حداکثر کمک را انجام دهد. این کمک‌ها می‌تواند شامل تقبل تمام یا بخشی از نرخ سود تسهیلات، زمین رایگان، خدمات مهندسی و عوارض صدور پروانه باشد.

میزان تسهیلات ودیعه مسکن

در طرح تسهیلات ودیعه مسکن نیز که در این سامانه امکان ثبت آن نیز فراهم شده به متقاضیان ساکن تهران ۷۰ میلیون تومان وام اعطا خواهد شد این میزان وام برای متقضایان استفاده از تسهیلات ودیعه مسکن در سایر کلانشهر‌ها به ۴۰ میلیون تومان و در سایر شهرها به ۲۵ میلیون تومان می‌رسد.

اعطای تسهیلات ودیعه مسکن برای نخستین بار خرداد ماه سال گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. بر اساس این مصوبه، قرار شد به خانوارهای مستأجر و فاقد مسکن تهرانی تا ۵۰، کلانشهرها تا ۳۰ و سایر شهرها تا ۱۵ میلیون تومان تسهیلات ودیعه مسکن با نرخ سود ۱۳ درصد اختصاص یابد.

https://pvst.ir/b84

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو