skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسنپ‌دکتر به فعالیت خود ادامه می‌دهد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۲۷ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هم‌بنیان‌گذار اسنپ‌دکتر اتهامات وارد شده از سوی سازمان غذا و دارو را غلط دانسته و می‌گوید که فعالیت این مجموعه مانند قبل ادامه خواهد داشت.

به گزارش پیوست، روز قبل محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو، پلتفرم‌های آنلاین سلامت را ناصرخسروی مجازی خواند و این مسئله واکنش اسنپ‌دکتر را برانگیخت. اسنپ‌دکتر در جوابیه خود گفته بود داروی غیرمجاز نمی‌فروشد و حق پیگیری قانونی این اتهامات را برای خود محفوظ می‌داند. حالا گل‌رخ داوران، هم‌بنیان‌گذار اسنپ‌دکتر در گفت‌وگو با پیوست تاکید می‌کند که شفاف نیست منظور سازمان غذاودارو، اسنپ‌دکتر بوده است یا سایر مجموعه‌ها اما این‌ حرف‌ها اتهام است و اگر چنین مواردی وجود داشته است، باید آن را به اطلاع ما برسانند.

اتهامات به اسنپ‌دکتر و پلتفرم‌های مشابه در حالی وارد می‌شود که این مجموعه‌ها به طور مستقیم به کاربران خود دارویی نمی‌فروشند؛ بلکه مجموعه‌های واسطی هستند که کاربر را به داروخانه وصل می‌کنند و دارو را به دست مردم می‌رسانند. داوران، هم‌بنیان‌گذار اسنپ‌دکتر نیز با ابراز تعجب از این موارد می‌گوید مسئول فنی یک داروخانه، برخی از داروها چه در حالت حضوری یا در آنلاین بدون نسخه نمی‌فروشد.

چند روز قبل گزارشی از اتاق بازرگانی در رسانه‌ها منتشر شد که سازمان غذا و دارو از برخی از این پلتفرم‌ها شکایت قضایی کرده است، شکایتی که چرایی آن توضیح داده نشده بود.

داوران در این باره توضیح می‌دهد: «شکایت‌هایی که توسط سازمان غذا و دارو از ما شده به دلیل تبلیغات و فروش خارج از شبکه توزیع دارویی بوده است که هردوی این اتهامات، غلط است. چرا‌که خود پلتفرم اسنپ‌دکتر دارویی به فروش نمی‌رساند و کسانی که دارو را تهیه می‌کنند، داروخانه‌ها هستند.»

داوران با بیان اینکه ما علاقه‌مند به تعامل با نهاد‌های مربوطه هستیم، می‌گوید: «ما در تمام مصاحبه‌های خود با رسانه بارها اعلام کردیم مایلیم با انجمن داروسازان و سازمان غذا و دارو تعامل داشته باشیم اما به نظر می‌رسد از سوی این نهادها ترسی مبنی بر حذف داروساز یا مسئول فنی داروخانه وجود دارد. این درحالی است ک اسنپ پلتفرم واسط بین خریدار و داروخانه است و ما اتفاقا تمرکز بیشتری روی نقش داروخانه و مسئول فنی داریم و در این فرایند نقش آنها کمرنگ نخواهد شد.»

هم‌بنیان‌گذار اسنپ‌دکتر در خصوص ادامه فعالیت خود، با تاکید براینکه ما مجوز خود را از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی دریافت کرده‌ایم، می‌گوید:‌ «با توجه به اینکه مواردی که مارا به آن متهم کرده‌اند، هیچ‌کدام صحت ندارد، ما به فعالیت خود ادامه می‌دهیم.»

https://pvst.ir/bcs
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو