skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ثبت ازدواج الکترونیکی شد

۱۹ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©سایت یاسا

رئیس کانون سردفتران خبر از ثبت‌ الکترونیکی ازدواج داد.

به گزارش پیوست، با فعال شدن ثبت الکترونیکی ازدواج دفاتر سنتی ازدواج حذف خواهد شد و فرایند ۱۰۰ ساله ثبت ازدواج تغییر می‌کند.

ثبت ازدواج از سال ۱۳۱۱ در دفاتر رسمی اجباری شد و از آن زمان تا کنون تمامی ازدواج‌ها و طلاق‌ها در دفاتر رسمی ثبت شده است حال پس از تقریبا ۱۰۰ سال این فرایند تغییر کرده است و این فرایند الکترونیکی شده است.

علی مظفری در گفت‌وگو با صدا و سیما اعلام کرده است که با ثبت الکترونیکی ازدواج، بعد از امضای سند ازدواج، اثر انگشت زوجین در سامانه ثبت می‌شود و سند ازدواج در اختیار زوجین قرار خواهد گرفت.

از زمان اجباری شدن ثبت ازدواج در دفاتر اسناد رسمی، از فروردین ماه ۱۳۱۱ تمامی ازدواج‌ها از سوی دفاتر اسناد رسمی در دفاتر مخصوصی ثبت و ضبط می‌شد و اثر انگشت افراد روی این دفاتر نگهداری می‌شد حال فرایندی ایجاد شده است تا دفاتر ثبت ازدواج حذف و ازدواج افراد در سامانه‌ ثبت ازدواج نگهداری و ضبط شود.

در ۱۳ بهمن ماه ۱۳۰۷ قانون تشکیل دفاتر اسناد رسمی در ۲۰ ماده به تصویب رسیده است و از فروردین ماه ۱۳۰۸ ثبت ازدواج و طلاق از طریق دفاتر اسناد رسمی آغاز شد اما تا زمان ۱۳۱۱ بسیاری از وقایع ازدواج در دفاتر ثبت نمی‌شد و همچنان روی برگه‌های کاغذ از سوی افراد معتمد ثبت می‌شد.

 

https://pvst.ir/eo9

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو