skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مارک زاکربرگ تمامی اتهامات علیه فیسبوک را رد کرد

۱۴ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، روز سه شنبه به سکوت خود پایان داد. او در یک پست وبلاگی درمورد اتهامات فیسبوک صحبت کرد. به تازگی فرنسس هوگان، کارمند سابق فیسبوک، که پیشتر بدون افشای خود درمورد فیسبوک افشاگری می‌کرد در مقابل سنای آمریکا درمورد این غول شبکه اجتماعی شهادت داد.

به گزارش پیوست، زاکربرگ در یک پست بلند بالای فیسبوکی اتهامات اخیر درمورد تحقیقات داخلی فیسبوک را «غلط انگاری» خواند و گفت این رویکرد «تصویر نادرستی» از عملکرد فیسبوک را به تصویر می‌کشد.

زاکربرگ در پستی که با کارکنان فیسبوک هم به اشتراک گذاشت گفت: «دیدن این پوشش خبری که کار و انگیزه‌های ما را غلط جلوه می‌دهد دشوار است. من فکر می‌کنم هیچ کدام ما با تصویر اشتباهی که کشیده شده آشنایی نداریم.»

تصویری که زاکربرگ از آن صحبت می‌کند همان شرکتی است که براساس شهادت هوگان، سود و رشد را از هرچیز دیگری مهمتر می‌داند. هوگان می‌گوید: «حاصل فیسبوک جدایی بیشتر، آسیب بیشتر، دروغ بیشتر، تهدید بیشتر و جنگ بیشتر بوده است. در برخی موارد این صحبت‌های خطرناک در فضای آنلاین به خشونت واقعی و خطرناک و حتی شاید کشته شدن مردم منتهی شود.»

زاکربرگ این اتهامات را به کلی رد کرد. زاکربرگ می‌گوید: «در قلب این اتهامات این ایده است که ما سود را به امنیت و سلامت ترجیح می‌دهیم. این موضوع صحت ندارد.» او در این نوشته می‌گوید که تصمیم فیسبوک برای تاکید بر ارتباط‌های اجتماعی معنادار که یعنی اولویت دادن به پست‌های خانواده و دوستان در مقابل پست‌های معروف، در واقع باعث می‌شود که مردم زمان کمتری را در فیسبوک سپری کنند.

او گفت: «آیا این کاری است که شرکتی با اولویت سود انجام می‌دهد؟»

او عذرخواهی بیش از حد خود و شرکت را دلیل اصلی اتهامات پی‌در پی و پوشش رسانه‌ای نادرست می‌داند. او معتقد است این غذرخواهی‌ها و تاکید آنها بر نیاز به فعالیت بیشتر و وعده‌های فیسبوک برای بهتر کردن اوضاع باعث شده تا رسانه و کنگره بیشتر روی آنها تمرکز کنند. او این بار توپ را به زمین کنگره انداخت. مدیرعامل فیسبوک تاکید کرد که با توجه به گزارش‌های ارائه شده درمورد تاثیر اینستاگرام بر سلامت ذهنی نوجوانان، تنها قانون‌گذاران می‌توانند به سوالات مربوط به محافظت از کودکان در فضای آنلاین پاسخ دهند.

زاکربرگ در این پست وبلاگی گفت: «ما متعهدیم که به بهترین نحو کار خود را انجام دهیم اما در برخی سطوح این وظیفه کنگره منتخب است که ارتباط بین واحد‌های اجتماعی را ارزیابی کند. برای مثال سن مناسب برای استفاده نوجوانان از خدمات اینترنتی چیست؟ خدمات اینترنتی چطور باید سن افراد را تایید کنند؟ و شرکت‌ها چطور باید در کنار مطلع کردن والدین از فعالیت نوجوان، از حریم خصوصی او محافظت کنند؟»

او در ادامه گفت که نحوه پوشش خبری درمورد تحقیقات فیسبوک، پیام اشتباهی را برای دیگر شرکت‌ها ارسال می‌کند. زاکربرگ می‌گوید: «اگر ما به شرکتی که برای مطالعه تاثیرش بر جهان تلاش می‌کند حمله کنیم، درواقع این پیام را منتقل می‌کنیم که بررسی نکردن روش بهتری است، شاید چیزی پیدا کنید که علیه خودتان استفاده شود. این نتیجه‌ای است که دیگر شرکت‌ها به آن رسیده‌اند و به نظر من نتیجه‌ بدی برای جامعه خواهد داشت.»

شهادت هوگان در حالی خبرساز شد که فیسبوک یکی از بدترین خاموشی‌های خود را پشت سر گذاشت. زاکربرگ با اشاره به همین موضوع گفت:‌ «این اتفاق بار دیگر نشان داد که کار ما چقدر برای مردم اهمیت دارد.»

منبع: Protocol

https://pvst.ir/dqx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو