skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طولانی‌ترین کابل زیردریایی فیس‌بوک (2Africa) به عراق و پاکستان می‌رسد

۱۰ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ مهر ۱۴۰۰

فیس‌بوک اعلام کرد که کابل Africa2 در برنامه جدیدش به 45 هزار کیلومتر توسعه یافته و ۹ منطقه جدید که همه آنها مرواریدهای ۲ آفریقا نامیده شده‌اند را در بر می گیرد. این کابل زیر دریایی سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا را مستقیما به هم متصل می‌کند. شاخه مروارید‌های ۲ آفریقا شامل مکان‌های تازه‌ای است که مناطقی از مصر، بحرین، هند، عراق، کویت، عمان، پاکستان، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به هم متصل می‌کند.

به گزارش پیوست، با توسعه این کابل زیردریایی، 2Africa به بلند ترین سیستم کابل زیردریایی جهان تبدیل می‌شود. رکورد فعلی بلندترین سیستم کابل زیردریایی در اختیار سیستم SEA-ME-WE 3 است که ۳۹ هزار کیلومتر طول داشته و ۳۳ کشور آسیای جنوب شرقی، خاورمیانه و غرب اروپا را به هم متصل می‌کند.

سرمایه گذاری مداوم در کابل‌های زیردریایی بخشی از تلاش فیس‌بوک برای ارائه اینترنت به مردم است. این غول اینترنتی در ابتدا روی ارائه اینترنت ارزان به جمعیت ۱/۲ میلیارد نفری آفریقا تمرکز داشت. این برنامه به یک سیستم کابل ۳۷ هزار کیلومتری انجامید که قرار بود ۲۳ کشور آفریقا، خاورمیانه و اروپا را به هم متصل کند.

فیس‌بوک ماه گذشته تعداد کشورها را به ۲۶ کشور افزایش داد و سنگال، جزایر قمر، آنگولا و بخش جنوب شرقی نیجریه را به هم به این طرح اضافه کرد.

با اضافه شدن مروارید‌ها، این سیستم قرار است اتصال اینترنت را برای ۱/۸ میلیارد نفر دیگر و درنتیجه در مجموع به ۳ میلیارد نفر ارائه کند. این شرکت افزود که این جمعیت افراد ۳۳ کشور و در کل ۳۶ درصد از جمعیت جهان را شامل می شود.

کنسرسیوم مروارید‌های ۲ آفریقا در حال حاضر شامل شرکت بین‌المللی موبایل چین، فیسبوک، MTN GlobalConnect، Orange، STC، شرکت تلکام مصر، ودافون و WIOCC می‌باشد. در یک توسعه در ماه گذشته شرکت شبکه‌ّای زیردریایی الکاتل (ASN) متعلق به نوکیا برای ساخت 9 شاخه جدید به این مجموعه اضافه شد.

با این حال،‌ هنوز اطلاعات درستی در دست نیست که ساخت این سیستم کابل زیردریایی چه زمانی به پایان می‌رسد. با توجه به بیانیه‌های پیشین، می‌توان انتظار داشت که وعده فیسبوک و گروه شرکت‌های تلکام مبنی بر تکمیل طرح تا سال 2023 و اوایل 2024 تحقق پیدا کند.

منبع: TechCrunch

None

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو