skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدای پیوست

تحریریه پیوست

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۹۴ مهر ۱۴۰۰

تحریریه پیوست

۶ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یکی از سدهایی که در برابر توسعه تجارت الکترونیکی و خرده‌فروشی آنلاین در ایران وجود دارد، مشکلات لجستیکی حمل‌ونقل کالا است که بخش عمده آن به شرکت ملی پست بر می‌گردد. پیوست در شماره ۹۴ (مهر ۱۴۰۰) این موضوع را دست‌مایه تیتر یک و پرونده مرتبط با آن قرار داده و ابعاد مختلف آن را با حضور فعالان دولتی و خصوصی بررسی کرده است.

پرونده مرتبط با موضوع لجستیک پست، با گزارشی درباره تلاش‌ها برای حضور شرکت‌های خصوصی در این بازار آغاز می‌شود و در ادامه علاوه بر یادداشت‌ها و گزارش‌های دیگر، میزگردی با حضور شرکت پست، دیجیکالا، زنبیل، پست پیشگامان و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی دارد.

بخش باشگاه مدیران مانند همیشه با یک روز یک مدیر آغاز می‌شود که در این شماره به سراغ کمال محامدپور، معاون اسبق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رفته است. در ادامه نیز با گروه گلدیران و استارت‌آپ دادیاب آشنا می‌شویم.

بخش خدمت و تجارت ابتدا به بررسی وضعیت سامانه جامع تجارت در دولت جدید پرداخته و پس از آن موضوع نشت اطلاعات کاربران ایرانی در سال‌های اخیر را از جنبه‌های مختلف بررسی کرده است. در نهایت این فرم با گفت‌وگویی با مدیرعامل شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت به پایان می‌رسد.

بخش حقوق فناوری با گزارش‌هایی درباره طرح صیانت و نقد سخنان وزیر ارتباطات درباره حضور نیافتن در شبکه‌های اجتماعی آغاز می‌شود و در ادامه موضوع رمزارزها را این بار از زاویه مالیات‌ستانی بررسی کرده است. این بخش مانند همیشه با حقوق نرم‌افزار تمام می‌شود.

در بخش راه‌حل ۲ صفحه «تکنوبر» که از شماره پیش به این فرم اضافه شده، جدیدترین محصولات فناورانه عرضه شده به بازار را معرفی می‌کند و پس از آن مطلبی درباره مکالمات کاری دارد و در نهایت اندروید باکس جی‌پلاس مدل GP9 را بررسی کرده است.

پیوست جهان آخرین بخش ماهنامه پیوست است که این شماره موضوع جنجالی اختلاف چین و آمریکا بر سر مسائل فناورانه را برای پرونده خود انتخاب کرده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۹۴ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+نسخه متنی شماره ۹۴ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/b17

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو