skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طی ۶ ماه ابتدایی سال‌جاری

حجم معاملات الکترونیکی دولت از ۱۲۴ هزار میلیارد تومان گذشت

۴ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ مهر ۱۴۰۰

حجم معاملات انجام شده در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در نیمه اول امسال به ۱۲۴ هزار و ۷۱۵ میلیارد تومان رسید همچنین مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به منظور تسهیل استفاده از سامانه ستاد امکان ورود یکپارچه کاربران سامانه تدارکات الکترونیکی دولت را به این سامانه فراهم کرد، با اقدامات صورت گرفته دیگر نیازی به ورود کاربران به زیرسامانه‌های مختلف نیست بلکه آنها می‌توانند با یک نام کاربری در صورت نیاز به زیربخش‌های مختلف مراجعه کنند.

به گزارش پیوست، طبق اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی کاربرانی که در بیش از یک زیرسامانه ستاد فعالیت می‌کردند و دارای بیش از یک نقش هستند، از این پس فقط با یک نام کاربری و رمزعبور به همه نقش‌های خود دسترسی دارند و پس از ورد به سامانه با نام کاربری و رمزیکتای خود، با تعیین سامانه و نقش خود به کارکردهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا می‌کنند.

زیرسامانه‌های سامانه ستاد از سال ۸۹ به تدریج تکمیل شده بودند همین امر موجب شده بود تا هر کدام از این زیرسامانه‌ها به صورت مجزا و جزیره‌ای فعالیت کنند به‌گونه‌ای که یک کاربر در صورت داشتن وظایف و نقش‌های مختلف باید با نام‌های کاربری متفاوت وارد سامانه می‌شد اما حال این امکان فراهم شده است که افراد بر اساس کد ملی واحد شناسایی شوند و امکان تغییر نقش در سامانه فراهم شده است.

آرش عسکری
آرش عسکری، مدیر سامانه ستاد

مدیرسامانه تدارکات الکترونیکی دولت، آرش عسکری، در گفت‌وگو با پیوست گفت: «طی سال‌های گذشته با توجه به اینکه زیرسامانه‌های مختلف از جمله زیرسامانه خرید که برای خریدهای کوچک و متوسط طراحی شده یا زیرسامانه مناقصه یا زیرسامانه مزایده در سال‌های مختلف شکل‌گرفته و تشکیل شده‌اند از همین رو عضویت در این سامانه‌ها نیز به صورت پراکنده بود حال این امکان فراهم شده است که هر شخصی با یکبار لاگین می‌تواند به نقش‌های مختلف خود در سامانه دسترسی پیدا کند.

تعداد کاربران سامانه به تفکیک سال

طبق گزارش‌های منتشر شده تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ در حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ دستگاه دولتی و عمومی و حدود ۲۷۰ هزار فعال بخش خصوصی در سامانه ستاد ثبت‌نام کرده‌اند و به حدود ۶۰۰ هزار نفر از کاربران دستگاه‌های نظارتی اعم از دیوان محاسبات سازمان بازرسی و واجا دسترسی نظارتی اعطا شده است.

همچنین تعداد کل کاربران سامانه اعم از کاربران دولتی اجرایی و نظارتی و خصوصی حدود ۳۴۳ هزار نفر است.

عسکری با اشاره به اینکه پیش از ایجاد امکان ورود متمرکز و یکپارچه در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت تعداد افرادی که در سایت ثبت نام کرده بودند در حدود ۵۶۰ هزار نام بودند اما با تغییرات ایجاد شده این تعداد به حدود ۳۶۰ هزار نفر رسیده است.

سامانه ستاد
ارزش ریالی معاملات در سامانه ستاد به تفکیک سال (میلیارد تومان)

طبق گزارش منتشر شده در ستاد در نیم‌سال اول امسال (۱۴۰۰) ۳۶ هزار و ۲۹۹ کاربر عضو سامانه ستاد شده‌اند و تعداد معاملات انجام شده در این سامانه به ۱۵۸ هزار و ۵۲۴ معامله رسیده‌است. همچنین حجم معاملات انجام شده در سامانه در ۶ ماهه اول امسال ۱۲۴ هزار و ۷۱۵ میلیارد تومان اعلام شده‌است.

ابلاغیه ورود متمرکز و یکپارچه به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

 

 

https://pvst.ir/b07

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو