skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پایان اولین دوره کمپ شکل‌دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر

پنج تیم منتخب کمپ شکل‌دهی سامسونگ-امیرکبیر وارد مرحله شتاب‌دهی شدند

۱ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

نخستین دوره کمپ شکل‌دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر با معرفی پنج تیم استارت‌آپی منتخب به پایان رسید.

به گزارش روابط‌عمومی سامسونگ، مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در اردیبهشت ماه سال جاری و همزمان با چهارمین سالگرد تاسیس خود و پس از تجربه برگزاری ۱۳ دوره شتاب‌دهی، نخستین دوره کمپ شکل‌دهی را برگزار کرد.

کمپ‌ شکل‌‌دهی در ۹ مرحله و با هدف توسعه مهارت‌های افراد در راه‌اندازی استارت‌آپ برگزار شد. به شرکت‌کنندگان در این دوره آموزش‌های متنوعی در زمینه‌ سبک زندگی کارآفرینان و فرهنگ‌ کارآفرینی، کار تیمی، چگونگی اعتبارسنجی ایده‌ها، نحوه شکل‌دهی ایده‌ها و تیم‌‌ها و استارت‌آپ‌ها ارائه شد تا در پایان دوره به کمک مهارت‌های کسب شده بتوانند تیم استارت‌آپی خود را تشکیل داده و برای ورود به دوره شتاب‌دهی ارزیابی شوند.

بیش از ۸۶۰ نفر برای شرکت در این دوره ثبت‌نام کردند که پس از گذراندن وبینارهای آموزشی در آزمون‌ شرکت کردند. با برگزاری آزمون ۱۳۸ نفر به عنوان برگزیدگان مرحله اول وارد مرحله تیم‌سازی و شبکه‌سازی شدند.

در این مرحله ۱۳۸ نفر در قالب‌ تیم‌های ۳۰ نفره ضمن حضور در جلسات متعددی برای پرورش ایده و تیم‌سازی اولیه وبینارهای آموزشی مختلفی در زمینه تشکیل تیم‌های استارت‌آپی و چگونگی نوشتن بوم مدل کسب‌وکار (business model canvas) را پشت‌ سر گذاشتند.

بیش از ۶۰ ایده در این مرحله ارائه و مورد بررسی دقیق قرار گرفت که به تشکیل ۱۸ تیم استارت‌آپی منجر شد. در این مرحله برای تیم‌های منتخب وبینارهای آموزشی مربوط به نحوه ارائه برگزار شد. در نهایت پس از بررسی‌های صورت گرفته ۱۰ تیم برای حضور در رویداد Pitch Day و ارائه ایده‌های خود انتخاب شدند.

مراحل کمپ شکل‌دهی به دلیل حفظ فاصله اجتماعی و پیشگیری از بیماری به شکل مجازی و آنلاین برگزار شد. برای رویداد «Pitch Day» تعداد ۱۰ تیم برگزیده با حضور در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر ایده‌های خود را برای کارشناسان و داوران مرکز ارائه دادند.

پس از برگزاری این رویداد پنج تیم منتخب اولین دوره کمپ شکل‌دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر شناخته و معرفی شدند که از این تعداد دو تیم در حوزه آموزش و دو تیم در حوزه سلامت و یک تیم در حوزه محیط‌زیست فعالیت می‌کند.

بر این اساس تیم‌های اسکایتو (پلتفرم آنلاین خدماتی و آموزشی هوانوردی)، داروش (پلتفرم همراهی بیماران مبتلا به سرطان)، آل کر (خدمات پیشگیری و درمان سرطان)، تیمکا (پلتفرم یافتن هم‌بنیانگذار و تیم سازی)، تر و خشک جدا (پلتفرم جمع آوری، فرهنگ سازی و آموزش تفکیک زباله خشک) به عنوان استارت‌آپ‌های منتخب اولین دوره کمپ شکل‌دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر مراحل شتاب‌دهی یکساله خود را آغاز می‌کنند. این تیم‌ها از مهرماه با استقرار در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر از حمایت‌های این مرکز برخودار می‌شوند.

کمپ شکل‌دهی

یک استارت‌آپ در طول عمر خود از مراحل مختلفی می گذرد که اولین آن فرمیشن (Formation) یا مرحله شکل‌گیری است. در این مرحله، هسته اولیه استارت‌آپ که شامل ایده، تیم هم‌بنیانگذاران و مدل کسب‌وکار است شکل می‌گیرد. در کمپ شکل‌دهی مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر، بعد از آموزش مبانی راه اندازی کسب‌وکار از شرکت‌کنندگان تست غربالگری و تست «روحیه کارآفرینی» گرفته شد تا افراد متوجه شوند چقدر برای اینکه بنیان‌گذار یا هم‌بنیان‌گذار یک استارت‌آپ‌‌ باشند، متناسب هستند. علاوه بر آن به افرادی که علاقه‌مند بودند تا با حضور در یک تیم استارت‌آپی کسب تجربه یا فعالیت کنند، کمک شد تا تیم مورد نظر خود را پیدا کرده و به آن ملحق شوند.

مرکز فناوری

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر همزمان با آغاز سال ۱۴۰۰ وارد پنجمین سال فعالیت خود شده است. این مرکز فروردین ماه سال ۹۶ با همکاری دوجانبه شرکت سامسونگ و معاونت پژوهشی دانشگاه امیرکبیر تهران افتتاح شد.

در چهار سال گذشته مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر حدود ۷۶ استارت‌آپ را در مراحل سه‌گانه اعتبارسنجی ایده، توسعه محصول و جذب سرمایه خود پشتیبانی و حمایت کرده است.

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر ایده‌های نوآور و راهکارآفرین در حوزه‌های آموزش، آب، انرژی، بهداشت و سلامت و محیط‌زیست را حمایت و پشتیبانی می‌کند.

تیم‌های جذب شده در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر از خدماتی همچون فضای کاری اشتراکی، حمایت مالی و تجهیزاتی، مشاوره و آموزش، معرفی به سرمایه‌گذاران معتبر و… برخوردار می‌شوند. تمامی مراحل حمایت مرکز فناوری سامسونگ از ایده‌ها و تیم‌های انتخابی رایگان بوده و در نهایت نیز این شرکت سهمی در مالکیت استارت‌آپ‌های مورد حمایت خود نخواهد داشت. این حمایت‌ها در قالب بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ در مقام یک شهروند حامی جامعه محل فعالیت این شرکت، انجام خواهد شد.

چهاردهمین دوره شتاب‌دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر به زودی آغاز می‌شود و تیم‌های استارت‌آپی می‌توانند ایده‌های خود را تا ۱۰ مهر ماه برای مرکز ارسال کنند.

علاقه‌مندان به حضور در چهاردهمین دوره شتاب‌دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر می‌توانند به صفحه ویژه این دوره در وب‌سایت مرکز مراجعه کنند.

https://pvst.ir/azr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو