skip to Main Content
صفحه ویژه هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازار متخصصان سئو کوچک‌تر می‌شود

۲۷ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : 4 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

برخی از فعالان حوزه سئو و محتوا معتقدند ممکن است تا چند سال دیگر بازار برای تمام متخصصان سئوی فعلی جا نداشته باشد و کوچک‌تر شود.

به گزارش پیوست،‌ عادل طالبی، استراتژیست کسب‌وکار و بازاریابی دیجیتال در پنل تخصصی سئو در رویداد پرواز که توسط پلتفرم جت‌سئو برگزار شد با اشاره به اینکه اتفاقات لحظه‌ای رخ نمی‌دهد دارای پیشنه هستند، می‌گوید: «در حالی که در سال‌های اخیر موتورهای جست‌وجوی خاص اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند؛ اما برای مثال کاربر به طور مستقیم نیز وارد دیوار یا دیجی‌کالا می‌شود و به جای سرچ در گوگل، کالای مورد نیازش را در آنجا سرچ می‌کند، این به معنای کم شدن اهمیت سئو نیست.»

او معتقد است قبل از رسیدن به محتوا باید به بحث‌های تکنیکال سایت دقت کرد، چرا که در آینده نقش تکنیکال و محتوا پررنگ‌تر می‌شود و تخصصی شدن هم در سایت‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

امین اسماعیلی، مدیر خلاقیت وب‌سیما نیز در رابطه با آینده سئو معتقد است گوگل ادبیات خود را تغییر داده است  و تا چند وقت قبل کسانی را که می‌خواستند قوانین گوگل را دور بزنند، جریمه و تنبیه می‌کرد اما حالا به شیوه‌های تشویقی روی آورده است.

او توضیح می‌دهد: «گوگل با این تشویق‌ها، عادت‌های جدیدی را برای ما ایجاد می‌کند. این تشویق‌ها به طور مثال به ما می‌گویند که سایت‌هایی که https داشته باشند، تاثیر مثبتی را در سئو خود می‌بینند و اگر سرعت و تجربه کاربری خوبی داشته باشند می‌توانند جایگاه بهتری بگیرند.»

او گسترده بودن فضای وب را دلیل این تغییر می‌داند و می‌گوید: «گوگل به این نتیجه رسیده که اگر وب‌مسترها در این مسیر همراه باشند، سایت‌های سبک‌تری تولید ‌کرده، استانداردها را رعایت می‌کنیم و به تجربه کاربر و نیازش توجه می‌کنیم.»

رضا شیرازی، مدیرعامل وب۲۴ نیز با بیان اینکه یک سئوکار باید سه موضوع را رصد کند، توضیح می‌دهد:‌«یکی از این موارد مخاطب و شناخت رفتارهای اوست. الگوریتم‌های گوگل و رقبا نیز اولویت‌های دوم و سوم هستند و کسی می‌تواند در این مسیر خوب جلو برود که تمرکز خود را روی مخاطب بگذارد.»

او بر این باور است که نزدیک شدن به مخاطب یکی از موضوعاتی است که باید به طور جدی به آن نگاه کرد و کسانی که تمرکزشان روی فریب دادن گوگل است در آینده جایی نخواهند داشت چون گوگل تا اندازه‌ای قوی خواهد شد که می‌تواند این افراد را تشخیص داده و جلوی آن‌ها را بگیرد.

رضا شیرازی و عادل طالبی در رویداد جت سئو

آینده‌ای برای سئو

طالبی معتقد است در حال حاضر اهمیت بیش‌از اندازه برای سئو در نظر گرفته شده است، درحالی‌ که سئو تنها راه نیست. او می‌گوید:‌ «دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ای از ابزارهاست که در کنار هم موثرند و لزوما سئو بهترین ورودی نیست؛ هرچند که ممکن است ورودی‌های زیادی به ما بدهد اما گاهی دیده می‌شود که کیفیت ورودی هایی که از گوگل گرفته می‌شود از سوشال مدیا کمتر است. ما تنها ابزارمان سئو نیست و به آن زیاد از حد بها داده‌ایم.»

او می‌گوید:‌ «حدس من این است که این حجم از متخصص سئو در آینده لازم نباشد و در چهار پنج سال آینده سئو فقط بخشی از کسب‌وکارها خواهد بود.»

محسن طاووسی، مشاور و مجری سئو در این باره معتقد است که فرایند در حال سخت‌تر شدن است و ما نیاز به ابزارهای بیشتری داریم، چرا که دیتا در حال زیاد شدن است و تعداد سایت‌ها خیلی بیشتر و رقابت سخت‌تر شده است در این حالت بدون استفاده از یک سری ابزارها نمی‌توان کار کرد.

اسماعیلی نیز در این باره نظر متفاوتی دارد و معتقد است اگر دنیا و گوگل در آینده تغییر کند، ماهم تغییر خواهیم کرد و در آن صورت جایگاه سئو ممکن است بسیار پررنگ‌تر از امروز باشد.

او می‌گوید:‌ «اگر می‌خواهیم در حوزه سئو زنده بمانیم و رشد کنیم و به جایگاه و درآمد بالاتری برسیم، لازم است نگاه خود را تغییر بدهیم.»

برای بوکمارک این نوشته

https://pvst.ir/aya

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو