skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هند و سنگاپور در تلاشند به پرداخت برون مرزی سرعت بخشند

۲۳ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق اعلام بانک مرکزی هند و سنگاپور، این دو کشور سعی دارند تا با متصل کردن سیستم‌های پرداخت دیجیتالی، امکان «انتقال پول لحظه‌ای و کم هزینه» را فراهم کنند و تراکنش‌های برون مرزی را متحول سازند.

بانک مرکزی هند می‌گوید که این پروژه قرار است تا جولای سال 2022، رابط پرداخت‌های متحد (UPI) در هند را به سیستم PayNow در سنگاپور متصل کند. با تکمیل این پروژه کاربران می‌توانند بدون نیاز به ثبت نام در پلتفرم دوم، با یکدیگر تراکنش‌ لحظه‌ای انجام دهند.

مسئولان امور مالی سنگاپور در یک بیانیه خبری گفتند: «پس از اجرا، انتقال پول از  هند به سنگاپور و از سنگاپور به هند با استفاده از شماره موبایل و آدرس‌های پرداخت مجازی (VPA) های UPI امکان پذیر است. درنتیجه انتقال پول به یک آدرس پرداخت UPI در سطح بین‌المللی شبیه به انتقال پول در سیستم پرداخت لحظه‌ای در داخل کشور خواهد بود.»

UPI که زیرساخت پرداخت متحدی در بین بانک‌‌ها است به معروف ترین روش پرداخت در هند تبدیل شده است. این زیرساخت که توسط شرکت‌های محلی و بین‌المللی از جمله گوگل و فیس‌بوک استفاده می‌شود هر ماه ۳ میلیارد تراکنش را پردازش می‌کند. سیستم PayNow در سنگاپور نیز همانند UPI امکان ارتباط بانک‌ها و اپلیکیشن‌های پرداخت را فراهم می‌کند و کاربران یک اپلیکیشن پرداخت می‌توانند تراکنشی با دیگر اپلیکیشن‌ها انجام دهند.

به گزارش بانک Citi که در زمینه خدمات مالی فعال است، حدود 250 میلیون نفر در جهان هر سال 500 میلیارد دلار پول را بین کشور‌ها جابه‌جا می‌کنند اما این فضا آماده تغییر و تحول است. تحلیلگر این بانک می‌گوید: «هزینه‌ها به شدت بالا هستند. شرم آور است که هنوز این مشکل را حل نکردیم.» میانگین هزینه برای ارسال پول در سطح بین‌المللی حدود ۶/۵ درصد است.  بانک RBI و MAS هزینه تراکنش‌های بین‌المللی خود برای کاربران را مشخص نکردند.

بانک مرکزی هند در بیانیه‌ای گفت: «اتصال UPI-Paynow یک گام مهم در توسعه زیرساخت پرداخت‌های برون مرزی بین هند و سنگاپور است و با اهداف فراگیری مالی G20 در راستای پرداخت‌های ارزان و شفاف در فضای برون مرزی هم خوانی دارد.»

اتصال بین دو کشور با تکیه بر تلاش‌های پیشین شرکت بین‌المللی NPCI و شبکه انتقالات الکرونیکی (NETS) امکان پذیر می‌شود. این دو شرکت سعی داشتند تا پرداخت‌های بین‌المللی بین هند و سنگاپور را با استفاده از کارت و کد‌های QR تسهیل کنند و جریان مالی بین دو کشور را تقویت کنند. این طرح نیز با چشم انداز بانک مرکزی هند در راستای حذف موانع و کاهش هزینه انتقال پول که در  سند چشم انداز سیستم‌های پرداخت 2019-21 تصریح شده هم‌خوانی دارد.

منبع: TechCrunch

https://pvst.ir/axh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو