skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

۸۵ درصد املاک مزایده مخابرات به فروش نرفتند

میثم قاسمی تحریریه

۲۰ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت مخابرات ایران ©عکس: موسی هاشم‌زاده

نتایج اولیه مزایده املاک شرکت مخابرات ایران نشان می‌دهد از ۳۰۷ ملکی که این شرکت به مزایده گذاشته بود تنها حدود ۴۵ ملک به فروش رفته و حدود ۸۵ درصد املاک به مزایده گذاشته شده، به فروش نرفته‌اند.

به گزارش پیوست، شرکت مخابرات ایران اوایل مرداد ماه امسال آگهی فروش ۳۰۷ ملک مازاد خود را به روش مزایده منتشر کرد که در ۲۳ استان کشور قرار دارند. این شرکت در روزهای پایانی مهلت شرکت در این مزایده، ۶ ملک در استان‌های تهران و خراسان رضوی را از تشریفات قانونی مزایده خارج کرد و بدین ترتیب ۳۰۱ ملک به ارزش بیش از ۱۲۷۹ میلیارد تومان را برای فروش گذاشت.

نتایج اولیه این مزایده که به دست پیوست رسیده است نشان می‌دهد خریداران تنها برای ۴۵ ملک پیش‌قدم شده‌اند.

نتایج نهایی این مزایده هنوز منتشر نشده‌اند؛ اما برآوردهای اولیه حاکی از آن است املاک به فروش رفته در مجموع حدود ۳۷۰ میلیارد تومان ارزش دارند که نزدیک به ۲۹ درصد ارزش کل مزایده را شامل می‌شود.

مخابرات در سال‌های اخیر با مشکلات مالی متعددی روبرو بوده است و پیش از این نیز در چند نوبت برخی از املاک خود را به فروش رسانده است. بهمن ۹۷ مجید صدری، مدیرعامل وقت شرکت مخابرات ایران در یک نشست خبری تاکید کرد: «پیش از این گاهی املاک برای پرداخت بدهی‌های شرکت به فروش می‌رسیدند. من که به شرکت آمدم، جلوی این کار را گرفتم و اکنون نیز دستور داده‌ام پول واگذاری املاک تنها در زمینه زیرساخت، هزینه شود.»

شرکت مخابرات براساس صورت‌های مالی سال ۹۹ برای اولین بار زیان‌ده شده و برآورد می‌شود این شرکت حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان بدهی به نهادها و شرکت‌های مختلف داشته باشد. با توجه به مشکلات مالی مخابرات، به نظر نمی‌رسد رقم ۳۷۰ میلیارد تومان که از مزایده اخیر نصیب این شرکت می‌شود، بتواند مشکلات را برطرف کند.

https://pvst.ir/awo
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو