skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معرفی قابلیت‌های ساندبارهای جدید سامسونگ

۲ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

شرکت سامسونگ که در چند سال اخیر عرضه ساندبارهای جدید خود در بازار دستگاه‌های صوتی را آغاز کرده، به تازگی و طی چند ماه گذشته دو مدل جدید از ساندبار به نام‌های HW-Q950A و HW-Q900A معرفی کرده که در ادامه به معرفی ویژگی‌های آنها می‌پردازیم.

به گزارش روابط‌عمومی سامسونگ، این مدل‌های جدید با توجه به نیازهای اساسی کاربران طراحی و با مجموعه‌ای از جدیدترین فناوری‌های روز طراحی و عرضه شده‌اند. ساندبارهای جدید سامسونگ با ارائه سیستم‌های صوتی چند کاناله، سطح جدیدی از صدای فراگیر و غنی را در دسترس قرار داده‌اند.

صدای فراگیر در سرتاسر خانه

محتواهای ویدئویی و سینمایی رو‌ز‌ به روز پیشرفت می‌کند، همراه با کیفیت تصویر، صدای این محتواها هم غنی‌تر و قدرتمندتر شده است. حالا دیگر دوران صداهای تک بعدی که تنها از یک جهت شنیده می‌شد، گذشته است و عصر صداهای چند بعدی رسیده که تمامی فضای اتاق را پر می‌کند.

هائه کوانگ پارک، یکی از مهندسان آزمایشگاه صدای سامسونگ می‌گوید: «امروزه کاربران برنامه‌های متنوعی مثل برنامه‌های موسیقی و فیلم‌های سینمایی را تماشا می‌کنند که صدا و کیفیت آن نقش مهمی را ایفا می‌کند. برای همین صدای محتواها اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است.»

سامسونگ برای برآورده کردن انتظارات و ایجاد تجربه صوتی لذت‌بخش تماشاگران، تمامی امکانات و تجهیزات را به کار گرفته تا ساندبارهایی با کیفیت بالا و با صدای نزدیک به واقعیت تولید کند. برای همین سامسونگ در چند سال گذشته ساندبارهایی با سر و شکل جدید طراحی کرد که دیگر مثل گذشته فضای زیادی را نمی‌گیرد و مثل یک نوار باریک در کنار تلویزیون قرار داده می‌شود.

سال 2016 سامسونگ اولین مدل از ساندبارهای باریک خود را با قابلیت ارائه صدای 5.1.4 کاناله به بازار عرضه کرد. این ساندبار به کمک چهار بلندگو و یک ساب‌ووفر، قابلیت‌ پخش صدا از کانال‌های چپ، راست، میانه و عقب را داشت و می‌توانست به خوبی صدای فراگیر و سه‌بعدی ارائه دهد.

سامسونگ در مدل‌های بعدی، کانال‌های بیشتری را اضافه کرد، از جمله یک کانال فراگیر در کناره‌ها و کانالی برای ارائه صدای پرطنین از جلو. این پیشرفت‌ها موجب شد تا در سال 2020 ساندباری با سیستم صوتی 9.1.4 کاناله به بازار عرضه شود.

جدیدترین ساندبارهای سامسونگ یعنی مدل HW-Q950A که در سال جدید میلادی طراحی و ارائه شده است دارای سیستم صوتی 11.1.4 کاناله است و با ارائه صداهای فراگیر از دو کانال عقب، سطح جدیدی از صدای چند بعدی را به گوش‌ می‌رساند.

پردازش صداها

کانال‌، یک گذرگاه است که مسیر و جهت عبوری صداها را تعیین می‌کند. برای همین وجود تعداد بیشتری از کانال‌ها، به وضوح و بهتر شدن صداها کمک می‌کند. به طور معمول برای ایجاد سیستم صوتی 11.1.4 کاناله به تجهیزات پرهزینه‌ای نیاز است اما در ساندبار HW-Q950A سامسونگ به لطف استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌ای مثل رندرینگ (rendering) و موجبر (waveguide)، به کمک تنها چهار بلندگو صداهایی فراگیر و سه‌بعدی به گوش می‌رسد.

رندرینگ، فرایندی است که طی آن صداها به گونه‌ای پردازش می‌شود تا در حالتی واقعی و نزدیک به آنچه سازنده محتوا در نظر داشته خارج شود. طراحان ساندبارهای سامسونگ با استفاده از فناوری رندرینگ پیشرفته، موفق شدند تجربه صوتی لذت‌بخش و گوش‌نوازی را در نوارهایی باریک و کم‌عرض ارائه دهند. ساندبارهای HW-Q950A صدایی ارائه می‌دهد که از جهت‌های مختلف و زوایای گوناگون به شکل مطلوب شنیده می‌شود.

فناوری موجبر (هدایت امواج)، تکنینک پیشرفته‌ای است که برای ارائه صداها در سطحی جدید و فراتر از آنچه تاکنون شنیده شده، ضرورت دارد. این فناوری به توسعه‌دهندگان و سازندگان ساندبار امکان می‌دهد تا مسیر و جهت‌های ارسال صدا را کنترل کنند و بلندگوهایی چند کاناله تولید شود.

جدیدترین ساندبارهای سامسونگ دارای سیستم صوتی 11.1.4 کاناله است و با ارائه صداهای فراگیر از دو کانال عقب، سطح جدیدی از صدای چند بعدی را به گوش‌ می‌رساند.

قابلیت‌های SpaceFit و Q-Symphony

صداهایی که از بلندگوهای تلویزیون یا ساندبار خارج می‌شود به طور معمول پیش از رسیدن به گوش تماشاگران به دیوارها، پرده‌ها یا سایر اجسام داخل اتاق برخورد می‌کنند. این موضوع می‌تواند بر کیفیت صدا تاثیر بگذارد.

تلویزیون‌ها و ساندبارهای مدل 2021 سامسونگ به قابلیت SpaceFit Sound+ مجهز است که با تجزیه و تحلیل ابعاد و فضای اتاق، صدایی بدون افت کیفی را به گوش تماشاگران می‌رساند.

این قابلیت ترکیبی از فناوری SpaceFit Sound و Auto EQ (اکولایزر خودکار) است که بر روی بهینه‌سازی و ارتقا کیفیت صداها کار می‌کنند.

در این فناوری از میکروفون‌های تعبیه‌شده کمک گرفته می‌شود تا بررسی کاملی از فضای داخلی اتاق‌ها انجام شود. پس از آن داده‌ها به ساندبار منتقل می‌شود و ساندبار براساس فضا و ابعاد قادر به ارائه مناسب‌ترین تجربه صوتی به کاربران است.

همکاری بین تلویزیون‌ها و ساندبارهای جدید سامسونگ به اینجا خلاصه نمی‌شود و با قابلیت Q-Symphony این تعامل به اوج خود می‌رسد. در فناوری Q-Symphony با ترکیب صدای ساندبار و تلویزیون، کیفیت صدا به سطح بالایی می‌رسد.

تا پیش از این در زمان استفاده از ساندبار صدای تلویزیون قطع می‌شد تا تنها از ساندبارها صدا شنیده شود. در فناوری Q-Symphony با هماهنگی تلویزیون و ساندبار صدا از بلندگوهای هر دو دستگاه پخش می‌شود تا صدایی واقعی‌تر و غنی‌تر به گوش تماشاگران برسد.

ساندبارهای هوشمند

مثل سایر ساندبارهای سامسونگ، مدل HW-Q950A برای ایجاد سطحی جدید از تجربه صوتی به قابلیت‌های نوآورانه‌ای مجهز شده است. فناوری تقویت کننده صدا یا Active Voice Amplifier یکی از این ویژگی‌هاست. در این فناوری به کمک میکروفون‌های تعبیه‌شده، میزان نویزهای داخل اتاق اندازه‌گیری می‌شود تا در صورت زیاد بودن آنها، صدای ساندبار افزایش یابد. مثلا در زمانی که جارو برقی خانه روشن می‌شود و مانع شنیدن صدای تلویزیون است، این فناوری با دخالت به موقع، صدای دستگاه را افزایش می‌دهد.

ساندبارهای HW-Q950A این توانایی را دارد تا صداها را براساس نوع محتواها و صحنه‌های ویژه آن پردازش و بهینه‌سازی کند. در این فناوری که Adaptive Sound نام دارد، ویژگی‌ها و سیگنال‌های صوتی محتواها تجزیه و تحلیل می‌شود تا تجربه صوتی مناسبی به کاربر ارائه شود.

https://pvst.ir/arh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو