skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«علی‌بابا» طی ۷ سال بیش از ۱۸ میلیون بلیط هواپیما فروخت

۱ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت سفرهای علی‌بابا، یکی از استارت‌آپ‌های فعال در حوزه گردشگردی و تهیه بلیط آنلاین، درحای وارد هشتمین سال فعالیت خود می شود که این استارتاپ حوزه گردشگری اعلام کرده در مدت ۷ سال فعالیتش  توانسته بیش از ۱۸ میلیون و ۵۳۳ هزار بلیط هواپیما برای سفر‌های داخلی و خارجی به فروش برساند.

به گزارش روابط‌عمومی علی‌بابا، فعالیت‌های رسمی این شرکت از مرداد سال ۹۳ و با اولین فروش رسمی بلیط هواپیما آغاز شد. علی‌بابا در این سال‌ها فعالیت خود را در حوزه‌های بلیط هواپیمای داخلی و خارجی، قطار، اتوبوس و هتل توسعه داده تا در نهایت به یک شرکت کامل در صنعت گردشگری تبدیل شود. این‌ درحالی است که اخیرا خدماتی مثل رزرو تور و اقامتگاه نیز به سبد خدمات این مجموعه اضافه شده است.

علی‌بابا در طول این مدت بیش از ۱۸ میلیون و ۵۳۳ هزار بلیط پرواز داخلی و خارجی فروخته و تعداد بلیط‌های قطار و اتوبوس فروخته شده توسط این شرکت نیز به بیش از ۱۶ میلیون و ۵۷۷ هزار عدد می‌رسد.

تا کنون بیش از ۵۴۵ هزار هتل و تور هم از طریق علی‌بابا ثبت و رزرو شده است.

مجید حسینی‌نژاد، بنیان‌گذار علی‌بابا، درباره دستاوردهای این شرکت گفت: «علی‌بابا در ابتدا تنها با ۲ نفر شروع کرد، اما از همان روز اول رویای خلق یک برند ملی در صنعت گردشگری را در سر می‌پروراند. خوشبختانه در طی این سال‌ها با جذب استعدادهای کشور و البته جسارت گروه مدیریتی در ایجاد تغییرات بسیاری در زمینه‌های مختلف، موفق شدیم بسیاری از موانعی که بر سر راحت خرید سریع، امن و باکیفیت بود را برداریم.»

او افزود: «ما تمام توان و سرمایه خود را برای ایجاد تعریفی نوین از گردشگری در کشور و خلق ثروت برای مناطق محروم در سال‌های آینده معطوف کرده‌ایم.»

به گفته حسینی‌نژاد روزی خرید بدون دردسر بلیط، استرداد بدون جریمه، بازپس‌گیری هزینه عدم حضور در پرواز (No Show) و پاسخگویی در صنعت گردشگری شعار عجیبی بود؛ اما امروز بخش عمده‌ای از تماس‌های واحد پشتیبانی علی‌بابا به این درخواست‌ها اختصاص دارد.

بنیان‌گذار علی‌بابا معتقد است این شرکت همیشه خود را متعهد به خلق ارزش برای مردم این سرزمین می‌داند و هر روز به دنبال تحقق توانمندسازی جامعه برای تجربه شایسته سفر است.

علی‌بابا همچنین بخشی از داده‌های در دست خود را که به‌واسطه مطالعه رفتار کاربران در طی این سال‌ها جمع‌آوری‌شده منتشر کرده است. طبق این آمار شهرهای مشهد، اهواز، شیراز، تبریز و بندرعباس از مبدا تهران، پرترددترین مقاصد کشور و پروازهای «تهران-استانبول»، «تهران-دوبی»، «تهران-نجف»، «تهران-تفلیس» و «تبریز-استانبول» با فاصله زیاد، بیشترین تقاضا را در میان سفرهای خارجی به خود اختصاص داده‌اند.

در ادامه این آمار، بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون بازدید از وب‌سایت علی‌بابا عنوان‌شده است. همچنین بهار ۱۴۰۰ و پاییز ۹۸ به ترتیب به از لحاظ حجم ریالی و تعداد سفر پرفروش‌ترین فصل‌ها و به همین ترتیب تیر ۱۴۰۰ و بهمن ۹۸ ماه‌های رکورددار سفر در سال‌های گذشته بوده‌اند.

https://pvst.ir/ar7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو