skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هواوی بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی حوزه فناوری در جهان را می‌سازد

۲۵ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت هواوی سال 2018 در همکاری با شهرداری شانگهای، پروژه‌ای بلندپروازانه را کلید زد که قرار است پیشرفت‌های این شرکت در زمینه‌های مختلف فناوری را سرعت ببخشد. حال که این پروژه با عبور از مراحل نهایی در آستانه افتتاح قرار گرفته، نگاهی به اهداف و چشم‌اندازهای پیش روی آن می‌اندازیم.

به گزارش روابط‌عمومی هواوی، این شرکت تصمیم دارد تا با استفاده از این مرکز، تحقیقات خود در حوزه‌های مختلف فناوری را گسترش دهد. این حوزه‌ها عبارت‌‎اند از مدارهای مجتمع، اینترنت اشیا، اینترنت برای وسایل نقلیه، اینترنت صنعتی، خدمات اطلاعاتی و کاربردهای تکنولوژی در اداره شهرهای هوشمند.

مساحت این مرکز تحقیقاتی جدید که قرار است در منطقه کینگ پو از توابع شانگهای احداث شود نزدیک به 100 هکتار خواهد بود. این مرکز به هواوی اجازه می‌دهد تا با تلفیق دفاتر کار، فناوری و فضای سبز گسترده، یک پایگاه مستحکم برای ادامه روند نوآوری‌های خود به وجود بیاورد.

چندی پیش «وو جینچنگ»، مدیر کمیسیون اقتصادی و فناوری منطقه شانگهای، به همراه گروهی از متخصصان صنعتی از پروژه مرکز Huawei Qingpu R&D بازدید و حمایت خود از آنها را اعلام کرد.

هواوی اعلام کرده که در همکاری با مقامات شانگهای، معادل 1 میلیارد و 543 میلیون دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا شانگهای به عنوان یکی از شهرهای بزرگ آسیا، به قطب اصلی و مرکز جهانی فناوری تبدیل شود. مرکز تحقیقاتی کینگ پو قرار است در مرحله اول، میزبان 3 الی 4 هزار دانشمند و متخصص در حوزه‌های مختلف فناوری باشد.

نکته دیگر این است که با توجه به اهمیت استراتژیک این پروژه می‎‌توان از آن در پیشبرد اهداف دیگر مانند کمک به توسعه و اقدام با منطقه ویژه اقتصادی دلتای رودخانه یانگ تسه استفاده کرد.

هواوی همچنین از تصمیم خود برای به کارگیری و آموزش بیش از 40 هزار نفر از بهترین استعدادهای جهانی نیز خبر داده تا این مرکز را به یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تحقیق و توسعه در جهان تبدیل کند.

در کنار هم قرار گرفتن متخصصین رشته‌های مختلف با زمینه‌های کاری متفاوت و متنوع، یک چرخه دائمی از نوآوری و خلاقیت را ایجاد می‌کند. کار کردن با این حجم از نیروی کار و آموزش آن‌ها مطابق برنامه‌های سازمانی، اهداف هواوی در توسعه صنعت تراشه و مدارهای میکروالکترونیک، شبکه‌های بی‌سیم و اینترنت اشیا سرعتی بی‌سابقه خواهد گرفت.

https://pvst.ir/aq4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو