skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

انتخاب اولین اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان به مناقصه گذاشته شد

پریا نظری
عضو تحریریه

۱۲ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با انتشار فراخوانی قصد دارند اولین اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان(مانیتورینگ هوشمند حریق ساختمان) شهر تهران را از طریق مناقصه عمومی انتخاب کنند.

به گزارش پیوست، در صد و نود و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در سال ۹۸، طرح الحاق ساختمان‌های تهران به سیستم اعلام هوشمند هشدار سازمان آتش‌نشانی تصویب شد.

براساس این مصوبه سیستم اطلاع حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش نشانی شهر تهران به صورت هوشمند متصل خواهد شد و دیگر نیازی به تماس شهروندان نیست زیرا سازمان به صورت اتوماتیک از وقوع آتش سوزی مطلع می‌شود.

در صورت راه‌اندازی این سیستم امکان استفاده از تجهیزات متصل به اینترنت اشیا فراهم خواهد شد و مالکان ساختمان می‌توانند با اتصال این تجهیزات به IOT امکان خدمات رسانی بهتری را نیز فراهم کنند.

در سیستم‌های استاندارد اپراتوری ساختمان‌ها و مراکز آتش‌نشانی را به هم متصل می‌کند و  وظیفه دارد تا اشتراک بفروشد، اقداماتی در حوزه بیلینگ و راه‌اندازی سیستم‌های BSS یا سیستم پشتیبانی کسب‌وکار و OSS یا سامانه مدیریت فنی شبکه و مشترکین صورت دهد.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در اسناد مناقصه، وظیفه این اپراتور فروش تجهیزات سنسور نخواهد بود بلکه تنها وظیفه‌اش اتصال سازمان آتش‌نشانی و ساختمان‌ها است.

هم‌اکنون سازمان فاوای شهرداری تهران و آتش‌نشانی به صورت مشترک  انتخاب اولین اپراتور را مناقصه گذاشته شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که این تنها اپراتور نخواهد بود. بلکه ۲ تا ۳ اپراتور اعلام حریق دیگر هم در تهران انتخاب خواهند شد.

https://pvst.ir/ang

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو