skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مروری بر فعالیت‌های سامسونگ در روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای

آکادمی مهندسی سامسونگ بیش از ۳ هزار نیروی کار به جامعه تحویل داده است

۶ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اهمیت موضوع آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای به عنوان آموزش‌های مهارت‌محور و عملی باعث شد تا سامسونگ به عنوان یکی از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود در ایران، آکادمی مهندسی سامسونگ را تاسیس کند. حالا در آستانه روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای، سامسونگ از مجموعه فعالیت‌هایی که در آکادمی مهندسی انجام داده می‌گوید.

به گزارش روابط‌عمومی سامسونگ، آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای به عنوان آموزش‌های مهارت‌محور و عملی نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد یک جامعه یا کشور دارد. طبق آمارهای سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای در ایران نزدیک به ۱۳ هزار آموزشگاه در دو بخش دولتی و آزاد فعالیت می‌کنند. با این وجود برای گسترش هر چه بیشتر فرهنگ مهارت‌آموزی لازم است تا این مراکز توسعه یابند.

آکادمی مهندسی سامسونگ دی ماه سال ۹۳ با همکاری سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای ایران و با هدف آموزش و اشتغال‌زایی از طریق بهبود سطح مهارت جوانان راه‌اندازی شد. در این مرکز داوطلبان پس از قبولی در آزمون ورودی، بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای یکی از دوره های مورد نظر خود را فرا می‌گیرند. آکادمی مهندسی سامسونگ دوره‌های تعمیر موبایل و تبلت، نصب و تعمیر سیستم‌‌های صوتی خانگی و تلویزیون‌های پیشرفته، ماشین‌‌های لباسشویی و ظرفشویی، کولرهای گازی سبک و سرد کننده‌های خانگی (یخچال) را به علاقه‌مندان آموزش می‌دهد.

این آکادمی در حالی که هفتمین سال فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد تاکنون بیش از ۳ هزار فارغ‌التحصیل را با اعطای گواهینامه معتبر روانه بازار کار کرده است. از این تعداد بیش از ۴۰۰ نفر آنها از خانم‌هایی هستند که توانسته‌اند دور‌‌ه‌های آکادمی را با موفقیت به پایان برسانند.

فرهاد هجرت مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ در مورد اهداف این شرکت از راه‌اندازی آکادمی مهندسی می‌گوید: «زمانی که این آکادمی در سال ۹۳ افتتاح شد چشم‌انداز همکاران من در سامسونگ ایجاد مرکزی بود که در حد خودش به آموزش و البته اشتغال جوانان ایرانی کمک کند. اما استقبال قابل توجهی که جوانان ایرانی از مرکز ما داشتند و البته توانایی این مرکز در آموزش مناسب این عزیزان، نهایتا کار را بسیار گسترده‌تر از چشم‌انداز اولیه ما کرد.»

ارائه رشته‌های مرتبط با نیازهای بازار کار، آموزش‌های ‌مبتنی بر فناوری‌های روز، انتقال تکنیک‌های پیشرفته عیب‌یابی به هنرجویان، استفاده از دستگاه‌های سالم و مدل‌های جدید در کلاس‌های عملی عیب‌یابی، بهره‌مندی از اساتید مجرب و حرفه‌ای و اعزام هنرجویان به محیط‌های کار واقعی جهت کارورزی در پایان دوره‌ها از ویژگی‌هایی است که از سوی فارغ‌التحصیلان این مرکز به عنوان مزیت‌های آکادمی مهندسی سامسونگ عنوان شده است.

آکادمی مهندسی سامسونگ به منظور حفظ سلامتی کارآموزان و مربیان آکادمی از اسفند ماه ۹۸ و همزمان با شیوع ویروس کرونا، کلاس‌ها و فعالیت‌های حضوری خود را به حالت تعلیق درآورد. اما این موضوع باعث توقف آموزش نشد و آکادمی مهندسی ویدیوهای آموزش فنی محصولات الکترونیکی را در  شبکه­ اجتماعی اینستاگرام به کارآموزان و سایر علاقه‌مندان ارائه داد.

با گذشت نزدیک به دو سال همچنان انتشار این ویدیوهای آموزشی در صفحه اینستاگرام آکادمی مهندسی سامسونگ به نشانی SAMSUNGEA ادامه دارد. این ویدیوها با اهداف دوسویه جلب رضایت کارآموزان و مصرف‌کنندگان ساخته شده است و اکثر موضوعات انتخاب شده هم برای مصرف‌کنندگان خدمات الکترونیک و هم برای کارآموزان مرکز بسیار کاربردی و راهگشا است.

آکادمی مهندسی یکی از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ به شمار می‌رود. این فعالیت‌ها در قالب ۴ موضوع اشتغال، سلامت، آموزش و محیط‌زیست طراحی و اجرا می‌شوند. تاسیس کتابخانه‌های‌ صوتی برای نابینایان و کم بینایان و راه‌اندازی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر برای کمک به کسب‌و‌کارهای نوپا از دیگر فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ ایران، در حوزه آموزش است.

آکادمی مهندسی سامسونگ در طول هفت سال فعالیت خود توانسته زمینه مناسبی را فراهم کند تا کارآموزان پس از کسب مهارت‌های لازم راحت‌تر از همیشه کسب‌وکار مورد علاقه‌شان را راه‌اندازی کنند.

https://pvst.ir/aku

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو