skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فروش اطلاعات حدود ۴ میلیارد نفر از کاربران کلاب‌هاوس در دارک‌نت

فاطمه نظر محمدی عضو تحریریه

۲ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دیتابیسی که شامل ۳/۸ میلیارد شماره تلفن همراه است از کلاب‌هاوس نشت کرده و حالا چند ساعتی است که برای فروش روی دارک‌نت قرار گرفته است.

به گزارش پیوست، کم‌تر از ۲۰ ساعت از عمومی شدن حمله‌ای دیگر به کلاب‌هاوس می‌گذرد؛ این‌بار دیتابیسی از این پلتفرم نشت کرده که گفته می‌شود شامل حدود ۴ میلیارد شماره تلفن از کاربران این اپلیکیشن و حتی غیرکاربران بوده است.

مارک رائف ( Marc Ruef)، محقق scipag و نویسنده با اعلام این خبر در توییتی نوشته است: «بانک اطلاعات کامل شماره تلفن کلاب هاوس در دارک‌نت برای فروش قرار گرفته است. این بانک اطلاعاتی شامل ۳/۸ میلیارد شماره تلفن است. این‌ها فقط شماره تلفن اعضا نیستند بلکه شامل شماره افرادی هستند که در لیست مخاطبین همگام‌سازی شده‌اند. حتی اگر برای ورود به سیستم کلاب‌هاوس اقدام نکرده باشید، احتمال این‌که در این لیست باشید، زیاد است.»

نشت اطلاعات از کلاب هاوس
توییت مارک رائف در خصوص نشت اطلاعات کلاب هاوس

جیتن جین، متخصص امنیت سایبری نیز در صفحه خود دراین‌باره نوشته است: «پایگاه داده‌ای از 3.8 میلیارد شماره تلفن کاربران کلاب‌هاوس در دارک نت برای فروش قرار گرفته است.»

نشت اطلاعات کاربران کلاب هاوس
جیتن جین متخصص امنیت سایبری نیز فروش اطلاعات کاربران کلاب هاوس در دارک نت را تایید کرد.

جین در بخشی دیگر از این توییت بر احتمال بالای ورود اطلاعات کاربرانی که حتی هنوز به کلاب‌هاوس وارد نشده‌اند در این لیست اشاره کرده است.

با این حال کلاب‌هاوس هنوز این مسئله را تایید یا رد نکرده است.

به گفته tribuneindia، مجموعه داده‌های این بانک اطلاعاتی فقط شامل شماره تلفن همراه است و هیچ اطلاعات دیگری ندارد.

این درحالی است که اپلیکیشن کلاب‌هاوس که از آغاز فعالیت خود کاربران را به حضور با دعوت‌نامه ملزم می‌کرد، در روزهای اخیر این محدودیت را برداشت و حالا همه افراد می‌توانند بدون نیاز به دعوت‌نامه به این پلتفرم یپیوندند.

البته این نخستین باری نیست که اطلاعات کاربران کلاب‌هاوس نشت می‌کند، در فروردین سال جاری نیز اطلاعات شخصی ۱/۳ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی به اینترنت درز کرد و از یک انجمن هکری معروف سردرآورد.

حتی در فوریه سال جاری، محققان دانشگاه استنفورد نیز نسبت به این‌‌که این برنامه ممکن است اطلاعات صوتی کاربران را به دولت چین درز دهد، هشدار داده بود.

https://pvst.ir/aji

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو