skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

سایه فرنود عضو تحریریه

وزیر ارتباطات در حاشیه دولت:

سیزده ‌هزار مرکز غیرقانونی استخراج رمز ارز شناسایی شد

سایه فرنود
عضو تحریریه

۱۶ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت امروز (۱۶ تیر) اعلام کرد که توانسته‌اند با استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل داده‌های مشترکان برق، در همکاری با وزارت نیرو، با دقت ۹۵ درصدی، حدود ۱۳۰۰۰ مرکز غیرقانونی کوچک و بزرگ استخراج رمز ارز در کشور شناسایی کنند.

به گزارش پیوست، طی هفته‌های گذشته قطع مدام برق صدا اعتراض بسیاری از کاربران را بلند کرده است. گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد این اتفاق مطرح می‌شود که یکی از این گمانه‌زنی‌ها استخراج غیرقانونی رمز ارز است. به دنبال این اتفاق تا کنون تصمیم‌های مختلفی برای کنترل استخراج رمز ارز در کشور گرفته شده است. برای نمونه طبق اعلام رئیس جمهوری تا آخر تابستان ماینرها خاموش می‌شوند. همچنین: شب گذشته نیز  در جلسه‌ای که با حضور دادستان کل کشور برگزار شد، مقرر شد دستگاه‌های جمع آوری شده نیز تا پایان تابستان نگهداری و تحویل داده نشود.

حالا وزیر ارتباطات خبر داده که به کمک هوش مصنوعی و تحلیل داده‌های مشترکان برق حدود ۱۳ هزار مرکز غیرقانونی کوچک و بزرگ استخراج رمز ارز  در کشور شناسایی شده است. جهرمی در حاشیه هیات دولت گفت: «وقتی دقت را به ۹۹درصد افزایش دادیم، ۲۰۰۰ مزرعه شناسایی شد. وزارت اطلاعات تا کنون ۳۰۰ مورد عمده را رسیدگی کرده که مجموع مصرف آنها تا امروز ۵۸۰مگاوات بوده است.» طبق اظهارات او گزارش ها کل مصرف برق استخراج زمز ارزها را ۲۰۰۰مگاوات پیش بینی کرده‌اند که تا کنون با خاموش کردن مزارع مجاز و برخورد با مزارع غیرمجاز، ۱۰۰۰مگاوات آن خاموش شده است.

با بحرانی شدن وضعیت قطع برق، برخورد با ماینرها هم افزایش پیدا کرده است. امروز و در جلسه کمیسیون انرژی، فریدون حسنوند، اعلام کرد که بسیج به عنوان ضابط در کنار نیروی انتظامی با استخراج کنندگان غیر قانونی رمزارز برخورد خواهد کرد، به گفته او این تصمیم در جلسه‌ای با حضور دادستان کل کشور و فرمانده کل سپاه اتخاذ شده است.

https://pvst.ir/afu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو