skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پشتیبانی وابسته به ارائه دهندگان واکسن است.

گوگل از کارت‌های دیجیتال کووید در اندروید پشتیبانی می‌کند

۱۲ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ تیر ۱۴۰۰

گوگل در حال ساخت یک سیستم پاسپورت داخلی در اندروید است که به کاربران اجازه می‌دهد تا کارت واکسن دیجیتالی خود را که کارت کووید نام دارد در گوشی ذخیره کنند.

به گزارش پیوست به نقل از ورج، این ویژگی ابتدا در آمریکا ارائه می‌شود و به پشتیبانی ارائه‌دهندگان درمانی، دولت‌های محلی و دیگر سازمان‌های مجاز برای توزیع واکسن کووید وابسته است. این قابلیت همچنین می‌تواند نتایج آزمایش کووید را نیز ذخیره کند.

پاسپورت دیجیتال کووید در خیلی از کشور‌های جهان پیشنهاد شده و نهاد‌های بزرگی مثل اتحادیه اروپا قرار است آن را در اختیار تمام شهروندان و ساکنان قرار دهند. اعضای این اتحادیه با موضوع پاسپورت دیجیتال و استفاده از آن به ویژه برای مسافرت‌ بین کشور‌ها موافقت کرده و قرار است هرکدام به زودی سیستم خاص خود را ارائه کنند که البته طبق اعلام ایالت کالیفرنیا، طرح این ایالت پاسپورت دیجیتال نیست و الزامی برای حمل اطلاعات واکسیناسیون وجود ندارد.

اما در آمریکا مساله پاسپورت دیجیتال هنوز جای بحث دارد و مردم و بسیاری از ایالت‌ها، این تکنولوژی و استفاده از آن را نقض حریم خصوصی شهروندان می‌دانند. ایالت‌هایی مثل نیویورک و کالیفرنیا طرح‌هایی را برای ارائه اطلاعات به صورت دیجیتال ارائه کرده‌اند.

طبق اطلاعات صفحه پشیتبانی گوگل، کارت واکسیناسیون کووید نشان می‌دهد که چه زمانی و کدام واکسن به شما تزریق شده است. این کارت را می‌توان با توجه به اطلاعات اپلیکیشن ارائه‌دهنده خدمات درمان یا وب‌سایت و همچنین متن یا ایمیل‌هایی که ارسال می‌شوند ذخیره کرد.

گوگل پیشنهاد کرده که در صفحه اصلی یک میانبر به کارت تعریف کنید تا بتوانید کارت خود را روی دستگاه ذخیره کنید. گوگل می‌گوید این کارت در فضای ابری ذخیره نشده و اطلاعات آن برای اهداف تبلیغاتی استفاده نمی‌شوند؛ اما این شرکت می‌گوید که برخی اطلاعات مثل اینکه چند بار در روز از کارت استفاده می‌کنید را جمع‌آوری می‌کند. همچنین برای ذخیره و دسترسی به کارت‌ها، نیازی به داشتن اپلیکیشن گوگل‌پی نیست.

گوگل برای آسودگی مردم و ذخیره وضعیت واکسیناسیون دیجیتال تلاش می‌کند اما اینکه آیا بتوانید از این قابلیت استفاده کنید یا خیر به ارائه‌دهنده خدمات درمانی و دولت بستگی دارد. برخی ایالت‌ها مثل نیویورک و کالیفرنیا، کارت‌های دیجیتال خاص خود را برای واکسن دارند اما نسخه گوگل می‌تواند پردازش این کارت‌ها را یکپارچه کند.

منبع: Verge، Shengenvisainfo

https://pvst.ir/af1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو