skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایرانسل و شهرداری شیراز برای توسعه خدمات شهر هوشمند تفاهم‌نامه امضا کردند

۹ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ایرانسل و شهرداری شیراز، به منظور توسعه خدمات شهر هوشمند، تفاهم‌نامه همکاری با موضوع توسعه شبکه فیبرنوری در این شهر و ایجاد فازهای جدید، امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، با امضای این تفاهم‌نامه، زمینه لازم برای توسعه بستر شهر هوشمند و ارائه خدمات پایه‌ای شهر هوشمند، در شهر شیراز فراهم می‌شود. ایرانسل تاکنون، ۱۸۰ کیلومتر فیبر نوری را در شهر شیراز ایجاد کرده و با امضای این تفاهم‌نامه، فازهای بعدی این پروژه پیگیری می‌شود.

مراسم امضای این تفاهم‌نامه، امروز (۹ تیر) با حضور حیدر اسکندرپور شهردار شیراز، بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و جمعی از مدیران شهرداری شیراز و ایرانسل، در محل شهرداری شیراز برگزار شد. بر اساس این تفاهم‌‎نامه، ایرانسل در طراحی، اجرا، بهره‌برداری و تحویل بستر شبکه فیبرنوری در سطح شهر شیراز به طول تقریبی ۸۰ کیلومتر مسیر مشترک، مشارکت می‌کند.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، با تأکید بر لزوم تسریع در ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی برای عرضه خدمات شهر هوشمند بر بستر فناوری‌های نوین تلفن همراه و اینترنت اشیا، از جمله 5G، گفت: «تا چشم به هم بزنیم، نسل پنجم فراگیر می‌شود و باید شرایط و زیرساخت‌های لازم را از قبل فراهم کرد.»

ایرانسل اسفند سال گذشته پنجمین سایت 5G خود را در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح کرد.

عباسی‌آرند با تأکید بر لزوم بهره‌برداری هرچه بیشتر از ظرفیت‌‌های اقتصاد دیجیتال افزود: «یکی از مسائل مهم در این زمینه، توسعه دسترسی به شبکه ارتباطی، با فراهم کردن زیرساخت‌هایی مانند فیبر نوری و دکل است. در شیراز با توجه به ظرفیت فیبری که تاکنون توسط ایرانسل ایجاد شده است، می‌توانیم به عنوان پایلوت شهر هوشمند کشور، با شهرداری همکاری کنیم.»

https://pvst.ir/aek

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو