skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افزایش ۴۳درصدی جذب نیرو در مستربلیط

۷ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ آبان ۱۴۰۰

شیوع ویروس کرونا، بروز مشکلات اقتصادی، نوسانات نرخ ارز و … در یکسال گذشته تاثیرات مختلفی داشته است از جمله روی آوردن شرکت‌ها به تعدیل نیرو. برای نمونه زمستان سال ۹۸ برخی از استارت‌آپ‌ها برای کنترل شرایط خود اقدام به تعدیل نیروهای خود کردند. هرچند این تعدیل نیروها در برخی شرکت‌ها ادامه دارد؛ اما استارت‌آپ مستربلیط، به عنوان یکی از بازیگران حوزه فروش بلیط آنلاین و گردشگری اعلام کرده که در این شرایط افزایش ۴۳ درصدی جذب نیرو  داشته است.

به گزارش روابط عمومی مستر بلیط، طبق اعلام امیر مسعود عطایی، مدیر منابع انسانی این شرکت، اگر چه مستربلیط به عنوان یکی از بازیگران اصلی صنعت گردشگری آنلاین، مانند سایر فعالان این حوزه با مشکلات ناشی از کاهش درآمد حاصل از فروش آنلاین بلیط سفر مواجه است؛ اما در حیطه‌ی منابع انسانی رفتاری متفاوت داشت. او در این زمینه توضیح داد: «مستربلیط برای تحقق دو هدف رشد و توسعه کیفی تیم‌ها و همچنین حمایت از نیروی کاری که به دلیل مشکلات اقتصادی کارفرمایان بیکار شده‌اند اقدام به جذب نیرو و به ویژه‌ نیروهای حرفه‌ای تعدیل شده سایر برندها کرد.» براساس توضیحات او در یک سال اخیر مستربلیط با یک روند رو به رشد جذب نیروهای حرفه‌ای مواجه و رشد ۴۳ درصدی جذب نیروی انسانی را تجربه کرده است.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی تیم منابع انسانی مستربلیط، در حال حاضر این برند فعال استارت‌آپی دارای حدود یکصد نیروی فعال است که ۶۳ درصد از پرسنل این خانواده را گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ ساله،۳۰ درصد را گروه سنی۳۰ تا ۴۰ ساله و ۷ درصد را گروه سنی بالای ۴۰ سال تشکیل داده‌اند. این موضوع ساختار جوان این خانواده را به خوبی نشان می‌دهد. مدیر منابع انسانی مستربلیط با اشاره به اعمال سیاست‌های ویژه‌ی شرایط بحران در دوران کرونا گفت: « سلامت پرسنل در مستربلیط در اولویت قرار دارد و به همین دلیل در دوران کرونا حدود ۶۰ درصد از پرسنل مستربلیط دورکاری را تجربه کردند.»

عطایی در پاسخ به این سوال که آیا دورکاری اختلالی در سرعت و روند انجام کارها ایجاد نکرده است اعلام کرد: «با توجه به برنامه‌ریزی دقیق، ارائه آموزش‌های لازم و فراهم کردن بستر مناسب برای انجام هرچه بهتر امور وبرگزاری جلسات به صورت دورکاری، تجربه‌ی مطلوبی از این شیوه‌ی کار برای پرسنل و مدیران مستربلیط ثبت شد.»

https://pvst.ir/adt

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو