skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ابوظبی اسکنر‌های کووید-۱۹ را به طور همگانی استفاده می‌کند

۸ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

موسسه تحقیقاتی EDE در ابوظبی یک اسکنر کووید-۱۹ تولید کرده که حالا پس از طی شدن مراحل آزمایش قرار است در مکان‌های عمومی ابوظبی مورد استفاده قرار گیرد. از روز گذشته ۲۸ ژوئن، شرکت‌ها و ادارات ابوظبی می‌توانند این اسکنر‌ها را در فروشگاه‌ها، فرودگاه، مناطق مسکونی و تمامی نقاط مختلف ورودی استفاده کنند.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، مرحله آزمایشی این تکنولوژی با تایید کمیته بحران و بلایا روز چهارشنبه ۱۶ ژوئن آغاز شد. در این مرحله آزمایشی از اسکنر‌ها در نقاط ورودی امارات، در ورودی یک سری مکان‌های عمومی در جزیره یاس و همچنین مناطق ورودی و خروجی مشخصی در منطقه مصفح استفاده شد.

این اسکنر‌ها ابتلای احتمالی افراد به کووید-۱۹ را بررسی کرده و نتایج فوری ارائه می‌دهد. اگر اسکنر‌ها فرد را پاک و بدون ویروس تشخیص دهد، اشخاص اجازه ورود پیدا می‌کنند.

اگر شخص مبتلا تشخیص داده شود، باید ظرف ۲۴ ساعت یک آزمایش پی‌سی‌آر (PCR) انجام دهد. تمام آزمایش‌های پی‌سی‌آر که به دلیل تشخیص اسکنر انجام می‌گیرند رایگان هستند.

کمیته تایید کرده که این تکنولوژی با فاصله به کار گرفته می‌شود و برای نظارت جمعیتی از جمله در ورودی مکان‌های عمومی کاربرد دارد.

این تکنولوژی با امواج الکترومغناطیسی عفونت را در افراد تشخیص می‌دهد. زمانی که ذرات RNA ویروس در بدن فردی وجود داشته باشند این امواج الکترومغناطیسی تغییر می‌کنند. براساس نتایج آزمایش‌های انجام گرفته این تنکولوژی ۹۳.۵ درصد نسبت به ویروس حساسیت دارد و به همین اندازه در شناسایی افراد مبتلا دقیق است.

جمال الکعبی، معاون وزیر در سازمان بهداشت ابوظبی می‌گوید استفاده از این اسکنر‌ها نشان دهنده تعهد امارات به محافظت از سلامت عمومی است.

او می‌گوید: «ابوظبی یک استراتژی یکپارچه را برای مبارزه با پاندمی کووید-۱۹ در پیش گرفته که از افزایش آزمایش‌ها برای تضمین امنیت ورود به امارات، واکسیناسیون و ادامه اقدامات احتیاطی مشخص است.»

این اسکنر توسط موسسه تحقیقاتی EDE در ابوظبی ساخته و ارائه شده است. امارات متحده که ابوظبی بخشی از آن است، یکی از بالاترین نرخ‌های واکسیناسیون جهان را دارد اما از ماه مارس نرخ ابتلای روزانه در این کشور حدود 2 هزار مورد باقی مانده است.

منبع: Bloomberg, Thenationalnew

https://pvst.ir/ae0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو