skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استعلام چک بدون احراز هویت امکان پذیر خواهد شد

۶ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©عکس از ایرنا

سرویس استعلام چک بدون احراز هویت در اختیار مشتریان حقیقی و حقوقی بانکی قرار خواهد گرفت و براساس آن مشتریان می‌توانند از مسیرهای مختلف از جمله وب‌سایت بانک مرکزی، اپلیکیشن‌های پرداخت وبانکی، سرویس پیامکی و درگاه‌های بانکی از ثبت سیستمی چک از سوی صادر کننده آن در سامانه صیاد مطمئن شوند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان این مطلب در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اتاق تهران افزود: «با توجه به اقبال عمومی در استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت در دریافت خدمات  مرتبط با چک‌های اشخاص حقیقی، امکان ارائه سرویس های مورد نیاز در خصوص چک برای مشتریان حقوقی در اپلیکیشن های پرداختی مورد بررسی قرار گرفته است و به زودی روی اپ‌های پرداختی نیز پیاده‌سازی می‌شود.»

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی

او با اشاره به درخواست‌های رسیده از سوی فعالان بخش اقتصادی به بانک مرکزی گفت: پیاده‌سازی قانون جدید چک نشان داد که سرویس اینترنت بانک بانک‌ها نیاز به بازنگری جدی دارد از همین رو بازبینی در «اینترنت بانک» در بانک‌های مختلف به منظور تعریف سطح دسترسی لازم برای نمایندگان در مورد مشتریان حقوقی بانک‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

محرمیان ادامه داد: طبیعی است در گذشته چنین نیازی برای کاربران در زمینه چک و «اینترنت بانک» مطرح نبوده است اما در حال حاضر با توجه به قانون جدید این نیاز مطرح شده که بسیاری از بانک ها آن را پوشش داده اند و بانک‌های باقیمانده هم با پیگیری بانک مرکزی به سرعت در صدد پیاده سازی این امکان هستند.

همچنین در این جلسه محرمیان در پاسخ به پیشنهاد و درخواست فعالان اقتصادی برای معافیت ثبت چک‌های با مبالغ کمتر از سقف تعیین شده در سامانه صیاد اعلام کرد: «برخی از موارد در خصوص مسائل و ملاحظات مرتبط با مقررات و دستور العمل‌ها در اختیار بانک مرکزی نیست و قانون به صورت مستقیم به آن اشاره کرده است. در عین حال بانک مرکزی به طور کامل آماده هرگونه تعامل و همکاری برای پیشبرد دقیق این قانون و سهولت استفاده کاربران از سامانه صیاد است.»

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی افزود: «چک، تنها ابزار برداشت از حساب نیست و ابزارهای متداول دیگری مانند حواله ساتنا و پایا در اختیار مشتریان قرار دارد. همچنین بانک مرکزی «حواله سپند» را نیز برای سرویس برداشت مستقیم طراحی کرده که مناسب پرداخت های دوره ای مانند پرداخت آبونمان یا اجاره بهاست. »

 

 

 

https://pvst.ir/adh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو