skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پوشش جهانی استارلینک تا ماه سپتامبر کامل می‌شود

۱ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

استارلینک، پروژه ماهواره‌ای متعلق به ایلان ماسک و شرکت اسپیس‌اکس و از پیشتازان ارائه‌دهنده اینترنت ماهواره‌ای در جهان است. نماینده استارلینک، روز اعلام کرد، این شرکت انتظار دارد که پوشش جهانی خود را تا ماه سپتامبر نهایی کند.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، گوین شاتول، نماینده استارلینک، روز سه شنبه اعلام کرد، این شرکت ارائه‌دهنده اینترنت ماهواره‌ای متعلق به اسپیس‌اکس انتظار دارد که پوشش جهانی خود را تا ماه سپتامبر نهایی کند اما برای این کار به تاییدیه‌های قانونی نیاز دارد.

او با حضور اینترنتی در کنفرانس تکنولوژی گروه سرمایه‌گذاری Macquarie گفت: «ما با موفقیت حدود هزار و ۸۰۰ ماهواره را پرتاب کردیم و وقتی این ماهواره‌ها به مدار اجرایی خود برسند، پوشش جهانی به طور دائمی برقرار می‌شود. بازه زمانی تا حدود سپتامبر است؛ اما در آن زمان ما باید با رگلاتوری هر کشور همکاری کنیم و برای ارائه خدمات تلکام تاییدیه دریافت کنیم.»

اظهارات شاتول در حالی است که براساس گزارش وب‌سایت تله‌کامپتیتور، تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در گرما دچار مشکل شده‌اند.

براساس گزارش این وب‌سایت یک گروه از کاربران ردیت این موضوع اسکرین‌شات‌‌هایی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد دمای بالای هوا باعث هشدار این تجهیزات شده است. اسپیس اکس در پاسخ به گزارش این کاربران اعلام کرد که اگر دما به 50 درجه سانتیگراد برسد، دستگاه‌ها به دلیل دمای بیش از حد هشدار داده و از کار می‌افتند.

ایلان ماسک در ماه می اعلام کرد که شبکه اینترنت ماهواره‌ای این شرکت بیش از 500 هزار سفارش دریافت کرده که البته استارلینک مشکلی با این حجم از تقاضا نخواهد داشت.

ماهواره‌های اینترنتی استارلینک در مدار پایینی زمین مستقر می‌شوند، کمیسیون ارتباطات آمریکا امسال طرح اسپیس‌اکس برای استفاده از ماهواره‌های استارلینک در مدار پایینی زمین را تایید کرد و این طرح قرار است خدمات اینترنت پرسرعت را در اختیار کسانی که در حال حاضر دسترسی به این خدمات ندارند قرار دهد.

پروژه استارلینک با سیستم «کوییپر» شرکت آمازون رقابت می‌کند.‌ استارلینک تا امروز بیش از هزار و ۸۰۰ ماهواره به مدار زمین فرستاده، درحالی که شرکت رقیب با آن که از کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) مجوز دریافت کرده اما هنوز ماهواره‌ای را به فضا پرتاب نکرده است.

منبع: Reuters، Telecompetitor

https://pvst.ir/aaz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو