skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

به دلیل سخت‌گیری چین روی استخراج بیت‌کوین

قدرت استخراج شبکه بیت‌کوین ۱۷ درصد سقوط کرد

۳۱ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پس از اینکه منطقه سی‌چوان چین برق ۲۶ مزرعه استخراج بیت‌کوین را قطع کرد، قدرت هش (Hashrate) شبکه بیت‌کوین ۱۷ درصد کاهش یافت. چین معتقد است که استخراج بیت‌کوین دور ریختن انرژی و محصولاتی است که فایده چندانی ندارد.

به گزارش پیوست، مسئولان چین در اقدام جدید علیه استخراج بیتکوین و برای کاهش تاثیرات محیط زیستی این پدیده، برق رسانی به 26 مزرعه استخراج بیت‌کوین را متوقف کردند و طی 24 ساعت گذشته، قدرت ماینینگ شبکه بیتکوین 16.94 درصد کاهش یافت.

قدرت استخراج یا همان هش‌ریت (Hashrate) یکی از شاخص‌های مهم و تاثیر گذار روی قیمت بیتکوین است. ماه آوریل و درنتیجه قطعی برق سین کیانگ نیز قدرت استخراج بیتکون 30 درصد سقوط کرد و درنتیجه قیمت بیت‌کوین نیز 10 هزار دلار کاهش یافت.

این بار هم بازار بیت‌کوین واکنش نشان داد و قیمت این رمزارز با سقوط 5.71 درصدی به 34.205 دلار رسید. البته سقوط قیمت بیت‌کوین این بار نسبت به 20 ارز برتر جهان شدت کمتری داشت.

برخی استخر‌های استخراج بیت‌کوین نسبت به استخر‌هایی که تنوع بیشتری دارند بیشتر تحت تاثیر قرار گرفتند. داده‌های وب‌سایت BTC.com نشان می‌دهد که استخر BTC.TOP پس از کاهش 51.39 درصدی قدرت استخراجش از رده 11ام بزرگترین مزارع استخراج به 15ام سقوط کرد. بزرگترین استخر جهان یعنی Antpool.com، 14 درصد از قدرت استخراج خود را از دست داد.

آینده استخراج بیتکوین در چین تیره و تار به نظر می‌رسد. این موضوع برای بیت‌کوین اهمیت خیلی زیادی دارد؛ براساس یک سری برآورد‌ها، حدود 65 درصد از تمام قدرت محاسباتی بلاک‌چین بیت‌کوین در چین تامین می‌شود.

سیچوآن بیشتر طول سال آتی را به دلیل شرایط جوی و تولید برق مناسب بین مزارع استخراج بیت‌کوین شهرت داشت. استخراج کنندگان این منطقه از برق ارزان سد‌های عظیم استفاده می‌کردند.

استخراج کنندگان در ماه‌های نامناسب جوی که تولید برق سد‌ها کاهش پیدا می‌کرد به سین کیانگ مهاجرت می‌کردند و در آنجا انرژی تولید شده از زغال سنگ منبع خوبی برای استخراج ارزان بیتکوین محسوب می‌شد و هزینه انرژی پایین بود.

اما شرایط تغییر کرد، سین کیانگ 9 ژوئن به چندین مزرعه استخراج بیتکوین دستور داد تا فعالیت‌های خود را متوقف کنند-چندین منطقه دیگر چین نیز همین رویکرد را دنبال کردند.

چین معتقد است که استخراج بیتکوین به معنای هدر دادن انرژی و محصولاتی است که فایده چندانی ندارند. اما طرفداران بیتکوین معتقدند که بیتکوین و روش پرداخت بلاکچینی یکی از راهکارهای دور زدن دولت‌هایی مثل چین است که مردم خود را به شدت زیر نظر دارند.

منبع: Decrypt

 

https://pvst.ir/aan

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو