skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس مجلس دستور پیگیری دلایل اختلال در روند برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ را داد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳۱ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

©عکس از تسنیم

رئیس مجلس  در صحن علنی امروز (۳۱ خردادماه) دستور داد تا اختلال در روند برگزاری انتخابات در کمیسیون اصل ۹۰ و کمیسیون شوراها پیگیری شود.

به گزارش پیوست؛ روز جمعه ۲۸ خردادماه در ساعات اولیه آغاز انتخابات ریاست جمهوری در برخی از شعبه‌های رای‌گیری اختلال در دستگاه‌های احراز هویت ایجاد و گزارش شده بود که در آن زمان وزیر کشور اعلام کرد این اختلالات در حال برطرف شدن است.

در همین زمان عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور اعلام کرد که اگر دستگاه‌های رای گیری آنلاین و احراز هویت آنلاین با مشکل مواجه شوند رای گیری در هیچ شعبه‌ای متوقف نمی‌شود و رای‌گیری به صورت آفلاین ادامه پیدا می‌کند. حالا در صحن علی امروز (۳۱ خردادماه) مجلس برخی از نمایندگان در تذکرهایی نسبت به قطع دستگاه‌های احراز هویت در حوزه انتخابیه خود و کمبود تعرفه در برخی از شعب رای‌گیری اعتراض داشتند.

در جلسه امروز مجلس با توجه به اخطارهای نمایندگان مجلس، رئیس مجلس دستور داد تا این اختلال‌ها بررسی شود او اعلام کرد: «در روز انتخابات در دو نوبت در آغاز رأی گیری و همچنین پیش از ساعت ۱۰:۳۰، دو اشکال جدی ایجاد و سبب شد مردم در استان‌ها و شهرستان‌ها مقداری منتظر شوند؛ بنابراین در این خصوص کمیسیون اصل ۹۰ و کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس رسیدگی کنند و گزارشی تهیه کرده تا پیگیری لازم صورت گیرد.

محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی شهر با بیان اینکه قرار بود در ۲ شهر اصفهان و خمینی شهر به صورت الکترونیکی انتخابات برگزار شود اما به دلیل اختلالات این موضوع امکان پذیر نبود، گفت: «با اینکه قرار بود انتخابات در دو شهر اصفهان و شاهین شهر به صورت الکترونیکی برگزار شود؛ اما به دلیل اختلال در دستگاه‌ها تا ساعت ۹ صبح هیچ رایی اخذ نشد و بسیاری از مردم موفق نشدند صبح زود در انتخابات شرکت کنند.»

او ادامه داد: «قرار بود کارت هایی برای راه اندازی صندوق‌های الکترونیکی از دو روز قبل از انتخابات به شعب برسد؛ اما این کارت‌ها ۶ صبح روز انتخابات به دست عوامل اجرایی رسید، مجلس موظف است به این امور رسیدگی کند.»

علیرضا سلیمی، نماینده محلات هم در تذکر خود به  به اختلالات در انتخابات چون  اختلال در سیستم، دیر رسیدن تعرفه در برخی از صندوق‌ها و همچنین دیر باز شدن تعرفه‌ها در برخی دیگر از صندوق‌ها اشاره کرد. او از رئیس مجلس درخواست کرد تا با توجه به رفتار غیرقابل دفاع دولت و اختلالی که در روز انتخابات انجام شد، علت این اختلالات بررسی شود.

https://pvst.ir/aak
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو