skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

برای اولین بار حقوق کارمندان در شیونگ‌ان چین بر پایه بلاکچین پرداخت شد

۲۵ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

چین اولین تراکنش‌های یوان دیجیتال بر پایه بلاکچین را در منطقه جدید شهر شیونگ‌ان انجام داده است.

به گزارش پیوست، به نقل از کوین‌تلگراف، چین در حال ادامه آزمایش‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی است و پرداخت از طریق یوان دیجیتال با استفاده از بلاکچین را امکان پذیر کرده است. براساس گزارش وبسایت رسمی منطقه جدید شیونگ‌ان، بانک مرکزی چین (PBoC) با موفقیت اولین پرداختی حقوق را با یوان دیجیتال انجام داده است.

مسئولان شیونگ‌ان با اعلام این خبر در روز پنجشنبه گفتند که نسخه اولیه با کمک و راهنمایی شاخه بانک مرکزی در شیجیاژوانگ، شاخه شیونگ‌ان و کمیسیون توسعه و اصلاح ملی انجام گرفته است.

این طرح اولیه ارز دیجیتال بانک مرکزی از یک پلتفورم پرداخت بلاکچین محور برای توزیع حقوق پروژه‌های جنگل کاری شیونگ‌ان استفاده کرد. پیمانکاران زیرمجموعه حقوق را به صورت مستقیم از یک کیف پول عمومی به کیف پول دیجیتال ارسال کرده و داده‌های مربوط به آن روی بلاکچین ثبت شده است.

براساس این اعلامیه، پرداخت حقوق با استفاده از بلاکچین، فرایند پرداخت حقوق را بسیار ساده می‌کند. استفاده از این روش اولین ترکیب تکنولوژی بلاکچین با یوان دیجیتال است.

شیونگ‌ان یکی از اولین مناطقی که در ماه آوریل 2020،‌ طرح اولیه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین را اجرایی کرد. شاخه‌ای از بانک کشاورزی چین در شیونگ‌ان اولین کیف پول سخت افزاری طراحی شده برای یوان دیجیتال را طراحی کرد. این محصول توسط کمیته‌ کارکنانی ارائه شده که با منطقه جدید و شاخه بانک مرکزی در شیجیاژوانگ همکاری می‌کردند.

منبع: Cointelegraph

https://pvst.ir/a9n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو