skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جدایی ای‌بی و پی‌پل

۱۲ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ای‌بی غول حراجی آمریکا در سال 2002 شرکت پی‌پل را خریداری کرد و سال 2015 این شرکت از ای‌بی جدا شد و حالا به پایان کامل همکاری این دو شرکت رسیدیم. پی‌پل قرار بود به مدت 5 سال و به عنوان یک دوره گذار، پردازش پرداختی‌های ای‌بی را ادامه دهد و حالا ای‌بی رسما جدایی خود از این شرکت پرداخت را به اطلاع فروشندگان رسانده است.

به گزارش پیوست به نقل از GIZMODO، روز دو شنبه غول حراجی‌های آمریکا شرایط خدمت‌رسانی خود را بروزرسانی کرد تا فروشندگان بدانند که خیلی زود، هرگونه پولی که دریافت می‌کنند دیگر به حساب پی‌پل آنها واریز نمی‌شود. اگر فروشندگان بخواهند پول خود را دریافت کنند باید آن پول مستقیما به حساب بانکی آنها واریز شود.

این شرکت در بروزرسانی بخش سوالات رایج خود نوشت «وقتیکه ای‌بی پرداخت‌ها را مدیریت می‌کند، شما فروش را انجام داده و در یک مکان یعنی ای‌بی پرداختی را دریافت می‌کنید و دیگر هزینه تراکنش شخص ثالثی نخواهیم داشت.» اما ای‌بی به این موضوع اشاره نکرده است که پرداختی‌های جدید نیز یک هزینه تراکنش جدید خواهند داشت که ای‌بی آنرا دریافت می‌کند-0.30 دلار بعلاوه کسر ثابتی از قیمت فروش. اما با این حال این شرکت به فروشندگان وعده داده که سهم نهایی ای‌بی معمولا کمتر از 13 درصدی است که آنها روی هم به ای‌بی و پی‌پل پرداخت می‌کنند.

ای‌بی در صفحه وب‌‌سایتی که این برنامه جدید را توضیح داده اشاره کرده است که ضرب‌العجلی برای تمامی کاربران مشخص شده است. به برخی فروشندگان گفته شده بود که جزئیات حساب پی‌پال خود را تا نیمه شب ۱ ژوئن یعنی دیروز با اطلاعات حساب جاری عوض کنند. به گفته ای‌بی دیگر فروشندگان نیز تا پایان سال اطلاعات لازم را دریافت خواهند کرد.

این خبر نباید برای کسی شکه کننده باشد زیرا پیش از این هم ماجرای ای‌بی/پی‌پال بحث برانگیز شده بود. زمانی که پی‌پل رسما در سال 2015 از شرکت والد خود جدا شد قرار بر این بود که پرداختی ها برای یک دوره گذار پنج ساله هنوز هم از طریق این شرکت انجام بگیرد. ای‌بی نیز در سال‌های منتهی به پایان این دوره پردازشگر پرداخت خاص خود را در سال 2018 به صورت نسخه آزمایشی ارائه کرد. این شرکت در روزهای پایانی سال گذشته مدعی شد که حدود 340 هزار فروشنده در پلتفرم پرداخت جدیدی ای‌بی ثبت نام کرده اند.

اما تا امروز نظرات مختلفی درباره این روش پرداخت جدید شکل گرفته است. برخی فروشندگان اعتراض دارند که این روش واریز مستقیم به جای دو روزی که ای‌بی وعده داده است ممکن است تا یک هفته زمان ببرند. برخی دیگر نیز می‌گویند که پرداختی‌ّای آنها به طور کامل متوقف شده است. امیدواریم که ای‌بی پیش از اجباری شدن پرداخت به این طریق،‌ مشکلات گفته شده را رفع کند.

منبع: GIZMODO

https://pvst.ir/a7x

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو