skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طبق گزارش شاپرک در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

درگاه‌های پرداخت اینترنتی ۱۲/۶۴ درصد سهم بازار را به‌ دست آوردند

۱۰ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

©عکس از دنیای بانک

تعداد درگاه‌های پرداخت اینترنتی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در مقایسه با ماه گذشته آن ۱/۴۸ درصد افزایش یافته و سهم از بازار درگاه‌های پرداخت نیز به ۱۲/۶۴ درصد رسیده است.

به گزارش پیوست، طبق گزارش شاپرک تعداد ابزار پذیرش اینترنتی از یک میلیون و ۵۸۷ هزار درگاه پرداخت به یک میلیون و ۶۱۰ عدد رسیده است. سهم از بازار درگاه‌های پرداخت اینترنتی در فروردین ماه ۱۴۰۰، ۱۲.۵ درصد اعلام شده بود که این رقم در اردیبهشت ماه به ۱۲.۶۴ درصد رسیده است.

مقایسه سهم تعدادی هریک از ابزارهای پذیرش فعال سیستمی از کل ابزارهای بازار اردیبهشت ۱۴۰۰

طبق این گزارش مجموع ابزارهای پرداخت در اردیبهشت ماه در مقایسه با فروردین ماه ۰/۳۲ درصد رشد را تجربه می‌کند.

در این دوره هر چند تعداد کارت‌خوان‌های فروشگاهی ۰/۰۷ درصد افزایش یافته ؛ اما سهم از بازار آن کاهش یافته است. هم‌اکنون سهم از بازار این دستگاه‌ها به ۷۵/۸۶ درصد رسیده است. سهم از بازار کارتخوان فروشگاهی طبق گزارش شاپرک در فروردین ماه گذشته ۷۶/۰۵ درصد بود.

با وجود تلاش صورت گرفته برای توسعه پرداخت‌های اینترنتی در کشور و استقبال به نسبت زیاد مردم از این سرویس، هنوز کارتخوان‌های فروشگاهی تراکنش بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند و ۸۹/۸۹ درصد از تراکنش‌ها روی کارتخوان‌های فروشگاهی انجام می‌شود و ۶/۴۹ درصد از تراکنش‌ها از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی صورت می‌پذیرد.

طبق گزارش شاپرک عواملی مانند وجود محدودیت انجام تراکنش‌ روی ابزار پذیرش موبایلی، تعداد بالای ابزار کارتخوان فروشگاهی، فراگیر بودن این ابزار، عدم نیاز این ابزار به تجهیزات مکمل دیگر نظیر کامپیوتر یا گوشی موبایل از جمهل عواملی است که بر تعداد تراکنش‌های ابزار پذیرش کارتخوان فروشگاهی تاثیر می گذارد.

سهم از بازار هر شرکت PSP از نظر تعداد تراکنش‌ها در اردیبهشت ۱۴۰۰

طبق گزارش شاپرک پرداخت الکترونیک سامان در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ از نظر مبلغی و تعدادی بیشترین میزان تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده است. سهم بازار پرداخت الکترونیک سامان از نظر تعداد تراکنش‌ها ۲۰/۰۹ درصد و از نظر مبلغ تراکنش‌ها ۱۹/۳۸ درصد را به خود اختصاص داده‌ است. پس از پرداخت الکترونیک سامان به پرداخت ملت با ۱۹/۵۰ و تجارت الکترونیک پارسیان ۱۹/۰۱ درصد از نظر تعداد تراکنش‌های قرار دارند.

سهم بازار هر شرکت PSP از نظر مبلغ تراکنش‌ها در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

همچنین از نظر مبلغ تراکنشی پس از پرداخت الکترونیک سامان به‌پرداخت ملت و تجارت الکترونیک پارسیان هر کدام ۱۹/۲۲ درصد و ۱۲/۶۸ درصد را به خود اختصاص داده‌اند. کارت اعتباری ایران کیش نیز در گزارش شاپرک از نظر مبلغی رتبه سوم را بین شرکت‌های پی‌اس‌پی دارد.

مقایسه سهم هر یک از شرکت‌‌های PSP از تعداد تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰

طبق گزارش شاپرک در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به‌پرداخت ملت با پوشش ۲۰/۲۵ درصد از بازار تراکنش‌های کارتخوان فروشگاهی بالاترین سهم را به خود اختصاص داده و شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با کسب ۳۳/۹۷ درصد از سهم بازار تراکنش‌های اینترنتی به عنوان ارائه دهنده خدمات به بیشترین تعداد تراکنش‌های یاد شده محسوب می‌شود. پرداخت الکترونیک سامان نیز با پوشش ۲۹/۸۷ درصدی از سهم تعداد تراکنش‌های موبایلی به عنوان دارنده بالاترین سهم در بازار تراکنش‌های موبایلی شناخته می‌شود.

https://pvst.ir/a7i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو