skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سنای آمریکا می‌خواهد توان رقابت تکنولوژی خود در برابر پکن را افزایش دهد

چین‌ستیزی آمریکا در دولت بایدن نیز ادامه دارد

۸ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سنای آمریکا بسته‌‌ای از قوانین را که با هدف تقویت توانایی رقابت آمریکا با تکنولوژی چینی طراحی شده است را تصویب کرد در همین زمان نیز  کنگره همچنان در حال خط و نشان کشیدن برای پکن است.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، سناتور‌های آمریکایی اواخر هفته گذشته به بحث درمورد 250 میلیارد دلار بودجه قانون رقابت و نوآوری سال 2021 یا USICA پایان دادند و حالا این طرح یک قدم دیگر برای تبدیل شدن به قانون نزدیک‌تر می‌شود.

علاقه مقابله با چین یکی از تنها مواردی است که اعضای کنگره آمریکا تقریبا بر سر آن توافق دارند. این کنگره با کمی اختلاف در اختیار دموکرات‌های طرفدار بایدن است.

چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات سنا، که طرح پیش نویس قانون USICA را تهیه کرده است می‌گوید که آمریکا کمتر از یک درصد از تولید ناخالص داخلی را صرف تحقیقات پایه می‌کند که این میزان کمتر از نصف چین است. او در مجلس سنا گفت: «ما خودمان را در موقعیتی بدی قرار دادیم و احتمال دارد در تکنولوژی‌ها و صنایعی که قرن آینده را در اختیار دارند از جهان عقب بمانیم.» سفارت چین در واشنگتن هنوز به درخواست ما برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

زمان دقیق رای نهایی سنا هنوز مشخص نیست و قانون‌گذاران پشت درهای بسته درمورد گام‌های بعدی صحبت کردند. این قانون امکان استفاده از ۱۹۰ میلیارد دلار برای تقویت تکنولوژی کلی آمریکا به‌علاوه ۵۴ میلیارد دلار برای افزایش تولید نیمه رسانا‌ها، میکروچیپ‌ها و تجهیزات ارتباطات را فراهم می‌کنم.

این قانون همچنین قرار است در خصوص نفوذ جهانی پکن از طریق دیپلماسی نیز مذاکره کند و پس از خارج شدن از دستور کار «اول آمریکا» که ترامپ در پیش گرفته بود، دولت جدید قرار است مداخله خود در سازمان‌های جهانی را افزایش داده و با متحدان همکاری بیشتری داشته باشد.

سنا آمریکا با رای ۹۱ به ۴ اصلاحیه‌ای را با پشتیبانی مایک کراپو، جمهوری خواه، و ران وایدن، سناتور دموکرات تایید کرد تا با فعالیت‌های ضد رقابتی چین مقابله کند و از ورود محصولاتی که با استفاده از کار اجباری تولید می‌شوند جلوگیری شود.

منبع: Reuters

https://pvst.ir/a6m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو