skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ولی‌الله فاطمی، مدیرعامل ققنوس:

اقتصاد هوشمند رابطه افراد، اشیا، دولت و کسب وکارها را تغییر می‌دهد

امید اعظمی عضو تحریریه

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

ولی‌الله فاطمی، مدیرعامل ققنوس  اعلام کرد: «تحول از اقتصاد سنتی به اقتصاد هوشمند در گرو دگرگونی در عملکرد یا در ارتباطات چهار بازیگر اصلی اقتصاد یعنی افراد، اشیا، دولت و کسب‌وکار به وجود خواهد آمد.» او معتقد است پلتفرم‌های هوشمند با جمع‌آوری و تحلیل درست اطلاعات می‌توانند درست‌ترین پیشنهاد‌ها را به کاربران دیجیتال بدهند.

به گزارش پیوست، فاطمی ارائه خود در رویداد تامین مالی هوشمند را با بررسی تغییر الگوهایی که در اقتصاد هوشمند با آن روبه‌رو هستیم آغاز کرد و گفت: «اولین تغییر الگویی که با آن روبه‌رو هستیم، تغییر نسل است.»

او با قرار دادن نسل X در مقابل نسل‌ Y و Z توضیح داد: «نسل Y و Z یک هویت دیجیتالی را برای خود به وجود آورده‌اند و از فضای شناسنامه‌ای عبور کردند. مرز یا محدودیتی برای آنها وجود ندارد و دارایی این نسل، پول و سرمایه نیست بلکه دارایی‌های دیجیتال در فضای مبادله آن‌ها نقش اصلی را ایفا می‌کند.»

او ادامه داد: «نسل Z با تسلطی که بر اینترنت و دسترسی وسیعی که به داده دارد، ترجیح می‌دهد راسا برای اموری مانند سرمایه‌گذاری اقدام کند و دیگر به کارگزاری‌ها و عوامل واسطه مراجعه نمی‌کند. این‌ها یکی از نکاتی است که روی پلتفرم‌سازی انواع کسب‌وکار‌ها به ما این سیگنال را می‌دهد که دوران فضای واسطه‌گری تمام شده است.»

فاطمی معتقد است ریسک‌پذیری بالای نسل Z اگر هوشمند نباشد می‌تواند چالش‌های بزرگی ایجاد کند. اینجاست که تحلیل علمی داده‌هایی که وجود دارد باید به نسل Z کمک کند که تصمیمات ریسک‌پذیرش را هوشمندانه و با کمک تحلیل داده بگیرد.

تغییر مفهوم هویت یکی دیگر از تغییر الگوهایی بود که فاطمی در موردش صحبت کرد. او در این خصوص توضیح داد: «مفهوم هویت در فضای دیجیتال با آنچه که در فضای سنتی وجود داشت به کل تغییر کرده و حالا هویت‌های دیجیتالی حتی دیگر حاکمیتی هم نیستند و تولید و ارائه هویت دیجیتالی بسیار ساده‌تر از هویت سنتی است.»

او ادامه داد: «دسترس‌پذیری و اثربخشی پلتفرم‌ها در ارائه هویت دیجیتالی برای نیاز نسل Z، نیاز این نسل را به‌خوبی برطرف کرده است. حالا حاکمیت و رگ‌تک باید سعی کند با فناوری خودش رادر کنار پلتفرم‌ها قرار دهد.» به گفته فاطمی، اگر حاکمیت در پلتفرم حضور داشته باشد، می‌تواند بهترین نظارت را داشته باشد؛ نه اینکه پلفترم‌ها را به چارچوب‌ها و مقررات قبلی محدود کند.»

دارایی آخرین تغییر الگویی بود که در موردش صحبت شد. فاطمی در این خصوص گفت: «نسل جدید دوست دارد در فضای دیجیتال  همه دارایی‌های ملموس و ناملموسش را ثبت و مدیریت کند. دارایی صرفا برای اضافه شدن و سود گرفتن نیست. بلکه دارایی برای این است که بشود همه تعاملات و نیاز‌ها را با آن پاسخ داد.»

فاطمی با نگاهی به نمودار مقایسه متوسط درآمد سالیانه ۵ دهک پایین در ایالات متحده در بازه‌های سنی مختلف نشان داد که نباید نسل جدید را دست کم گرفت چرا که امروزه متوسط درآمد این نسل با نسل‌های قبلی خود بسیار کم شده است.»

او در جمع‌بندی صحبت‌های خود در مورد خصوصیات نسل جدید اعلام کرد: «نیاز نسل جدید در هر محلی که وارد آن شود دسترسی به اینترنت است، آنها دوست دارند کارها را مستقیم و بدون واسطه انجام دهند. شدیدا مقایسه‌گر و جست‌وجوگر هستند. معتمد و متکی به نظر مخاتبان شبکه‌های اجتماعی هستند و بیشترین فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را دارند.»

فاطمی پس از توضیح در مورد تغییر الگو‌ها، و نگاهی گذرا به نیاز‌ها، به بررسی نقش پلتفرم‌های هوشمند تامین مالی در برطرف کردن این نیاز‌ها پرداخت. او در این خصوص توضیح داد: «مهم‌ترین نکته‌ای که پلتفرم‌ها باید مد نظر قرار دهند این است که در فضای اقتصاد هوشمند، هیچ‌ شخصی به‌عنوان کاربر یک‌بار مصرف به اقتصاد ورود نمی‌کند. بلکه قرار است همه رفتار‌ها و تعاملات یک کاربر در یک فضای زمانی طولانی مدت در این پلتفرم‌های هوشمند انجام شود. در نتیجه این هم‌بستگی، سیستم بهترین یادگیری را خواهد داشت و در نتیجه، بهترین پیشنهاد‌ها را به کاربر نمایش می‌دهد.»

او در مورد پیشنهاد‌های هوشمند توضیح داد: «آفرینگ(Offering) مهم‌ترین مقوله در پلتفرم‌های هوشمند است که کمک می‌کند تا پیشنهاد‌ها بیشترین نزدیکی را به سلیقه کاربر داشته باشد.»

او با بیان مقایسه‌ای بین اینستاگرام و پینترست در مورد مقوله Offering به توضیح بیشتری پرداخت و گفت: «طبق آخرین آماری که سال گذشته بررسی کردم حدود ۳۵ درصد از بازدید‌های اینستاگرامی به خرید منجر می‌شود. درحالی که پینترست این میزان را به بالای ۸۰ درصد رسانده است.»

فاطمی استفاده بهتر پینترست از هوش‌مصنوعی و تحلیل داده را عامل اصلی نزدیکی بیشتر پیشنهاد‌های پینترست به سلیقه کاربرانش دانست و همین موضوع را عامل اصلی فروش بیشتر پینترست نسبت به اینستاگرام عنوان کرد.

او ادامه داد: «ما فضایی را هوشمند می‌دانیم که بتواند در کنار سرعت بالا و شفافیت، هزینه‌ها را کاهش دهد، با تخصیص بهتر منابع کارایی و عدالت را به وجود آورد و اینکه همیشه حق انتخاب و تنوع انتخاب را به کاربران پیشنهاد دهد.»

https://pvst.ir/a38
امید اعظمیعضو تحریریه

شاید هیچ‌وقت صفت ماجراجو را در توصیف خودم به‌کار نبرده‌ باشم. اما وقتی به مسیری که آمدم نگاه می‌کنم، چیزی جز ماجراجویی نمی‌بینم. از تحصیل در رشته مهندسی نرم‌افزار و یک سال تجربه برنامه‌نویسی گرفته تا تجربه برگزاری استارت‌آپ ویکند بیرجند و سه سال مدیا مانیتورینگ در حوزه روابط‌عمومی و حالا تجربه جدیدی در پیوست و حوزه خبرنگاری. اما برای من ارزشمند‌تر از هر تجربه‌ای، دوستان خوبی بودند که در این مسیر پیدا کردم.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو