skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همایش اقتصاد هوشمند فردا برگزار می‌شود

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

همایش اقتصاد هوشمند با هدف بررسی چالش‌های پیش رو فردا ۳۰ اردیبهشت به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

به گزارش پیوست، در این همایش که با حضور وزیراقتصاد برگزار خواهد شد، موضوعات روز اقتصاد هوشمند از سوی   صاحبنظران بخش‌های مختلف و مسئولان این حوزه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از موضوعات قابل توجه در این همایش یک روزه بررسی اصول و چالش‌های حکمرانی اقتصاد پلتفرمی است. با توجه به توسعه پلتفرم‌ها در کشور و میزان استقبال مردم از آنان به نظر می‌رسد که سیاستگذاری برای پلتفرم‌ها باید دردستور کار قرار گیرد.

همچنین یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن پرداخته شود و یکی از سرفصل‌های این همایش است موضوع اقتصاد مبتنی بر بلاک‌چین است.

از سویی با هوشمند شدن تمامی ساختارهای اقتصاد و زندگی دیگر امکان سیاستگذاری به صورت سنتی وجود ندارد از همین رو موضوع سیاست‌گذاری و تنظیم‌گری هوشمند یکی دیگر از دغدغه‌هایی است که از سوی وزارت اقتصاد در این همایش مطرح می‌شود.

صنعت و تجارت هوشمند و تامین مالی هوشمند نیز از موضوعاتی خواهند بود که در این همایش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

یکی دیگر از موضوعاتی که پیش‌بینی می‌شود مورد توجه قرارگیرد رمزپول بانک مرکزی است، با وجود اینکه هر روز بازار رمزارزها داغ‌تر می‌شود و برخی از کشورها از جمله چین نیز قدم‌های تاثیر گذاری برای فراگیر کردن رمزپول یووان برداشته است اما در ایران با وجود صحبت‌هایی که از سوی مسئولان در این خصوص شده است به نظر می‌رسد بانک مرکزی هنوز قدم موثری در این خصوص برنداشته است. حال در این همایش به بررسی این موضوع و قابلیت‌های اجرایی آن و مزیت ها و معایبش پرداخته خواهد شد. اعضای حاضر در هر کدام از پنل‌های این همایش ترکیبی از اساتیددانشگاهی و خبرگان هر حوزه و متخصصان بخش خصوصی خواهد بود.

شرکت در این همایش برای عموم به صورت آنلاین رایگان است.

لینک دانلود برنامه همایش یک روزه اقتصاد هوشمند

 

https://pvst.ir/a2r

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو