skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

در روز جهانی ارتباطات اعلام شد:

۹۸ درصد مردم ایران دارای ارتباطات پرسرعت هستند

تحریریه پیوست

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

امروز (۲۷ اردیبهشت) و همزمان با روز جهانی ارتباطات، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام تبریک خود به مناسبت این  روز اعلام کرد که ۹۸ درصد مردم ایران از ارتباطات پایدار و پرسرعت بهره‌مند هستند.

به گزارش پیوست، محمدجواد آذری جهرمی در پیام خود نوشته است که دسترسی همگانی، پیشرفت‌های فناوری و توسعه حوزه ارتباطات مدیون همهٔ حاضران در این زیست‌بوم شامل وزارتخانه‌های مرتبط، شرکت‌های دولتی، تولیدکنندگان بخش خصوصی، اپراتورها و ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی، تولید‌کنندگان محتوا، به ویژه خبرنگاران و اهالی روابط عمومی‌ها دانسته که هر کدام نقش ویژه‌ای در توسعه صحنه ارتباطات کشورداشته‌اند.

جهرمی در ادامه با اشاره به آماری گفته است که پوشش ارتباطات در شهرهای کشور به ۱۰۰درصد و در روستاهای کشور به ۹۵ درصد رسیده و حدود ۹۸ درصد مردم ایران از ارتباطات پایدار و پر سرعت بهره‌مند و بیش از ۸۰ میلیون مشترک پهن‌باند به این شبکه بزرگ ارتباطی متصلند.

آنطور که او اعلام کرده بستر آموزش فراگیر الکترونیکی در همه نقاط کشور فراهم شده و بیش از ۷۶ هزار مدرسه به شبکه هوشمند مدارس متصل شده‌اند تا یک گام دیگر به سوی عدالت آموزشی برداشته شود.

او همچنین اشاره کرده است که اینترنت رایگان برای آموزش مجازی ۱۳ میلیون دانش‌آموز، ۴ میلیون دانشجو، ۱۴۰ هزار استاد، یک میلیون معلم و طلاب علوم دینی پیش‌بینی شده است. براساس اظهارات او نهضت تجارت الکترونیکی بر بستر شبکه، فراگیر و شرایط خرید و فروش مایحتاج مردم به آسانی فراهم شده است.

جهرمی در این زمینه نوشته است: «اجرای شتابان دولت الکترونیکی به تدریج رویکرد شفافیت، ارائه خدمات فراگیر، ایجاد دسترسی منصفانه همه مردم به خدمات و اطلاعات ضروری و مقابله کارامد با فساد، قابل مشاهده و ارزیابی است. الکترونیکی شدن مهمترین استعلام‌ها و بسیاری از خدمات اصلی دولت در حوزه‌های بیمه، بانکداری، بورس، مالیات، امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی، خدمات سلامت و طرح‌های غربالگری و نسخه‌پیچی‌الکترونیکی و همچنین ایجاد بستر تعامل‌پذیری بین سازمانها و بخش خصوصی، همگی گواه تحقق زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی و اجرای دولت الکترونیکی در سالهای اخیر است.»

به باو او دانش فضایی شامل  ساخت ماهواره‌های بومی، به کارگیری داده‌ها و تصاویر ماهواره‌ای در افزایش تولید و بهبود خدمات بخش های مختلف و توسعه کسب و کارهای فضاپایه مسیرهای نوینی را پیش روی کشورمان گشوده است. همچنین او با اشاره به شبکه پستی کشور که  به سوی هوشمندسازی گام برداشته تاکید کرده که خدمات این شرکت کار مردم را در شرایط کرونا آسان کرده است.

به گفته او اقتصاد دیجیتال با توسعه زیرساخت‌های کارآفرینی در فضای مجازی رشد ۳برابری را تجربه کرده و به یکی از گونه‌های موفق اقتصادی بدل شده است. جهرمی در ادامه به ورود 5G در کشور اشاره کرده و گفته است که نسل پنجم اینترنت وارد کشور شده و در مسیر توسعه همگانی قرار گرفته است.

به باور او همه اینها تنها بخشی از دستاوردها و تلاش‌ها در زیست‌بوم ارتباطی کشور است که باز هم سرعت بیشتری خواهد گرفت: «مسیر به سوی آینده روشنی که در انتظار فرزندان ایران است ادامه خواهد یافت.»

https://pvst.ir/a28

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو