skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تدکس لواسان با موضوع «قرار» در زندگی مدرن برگزار می‌شود

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تدکس لواسان با هدف پرداختن به مفهوم «قرار» در زندگی مدرن هفته آینده (۳۱ اردیبهشت) به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی تدکس لواسان، این رویداد با محوریت پرداختن به مفهوم «قرار» در زندگی، یافتن راهکارهایی برای عبور از اضطراب‌های زندگی مدرن و بهره‌گیری از تجربه‌های موفق و ایده‌های ناب، ۳۱ اردیبهشت‌ ماه، با سه گفت‌وگو و شش سخنرانی برگزار می‌شود.

مهرداد اسکویی، مستندساز، عکاس و تهیه‌کننده مطرح ایرانی در تدکس لواسان با مصطفی ملکیان، فیلسوف مکتب اگزیستانسیالیسم و روان‌شناسی انسان‌گرایانه، مفهوم «قرار در انسان» را تبیین می‌کنند.

گفت‌وگوی سیاوش صفاریان‌پور (میزبان تدکس لواسان) با شارمین میمندی‌نژاد، موسس جمعیت امام علی، در مورد مفهوم «غربت» و «غربتی‌بودن» در جامعه است؛ و گفت‌وگوی او و محمدرضا جلائی‌پور، فعال سیاسی، کنش‌گر اجتماعی و جامعه‌شناس، نیز در مورد دو مفهوم «قرار پیش از بی‌قراری» و «بی‌قراری پیش از قرار» خواهد بود.

همچنین نگار علیزاده، فعال گردشگری و جهانگرد، سخنرانی خود را با موضوع مرگ‌آگاهی و اثر مفهوم «نبودن» در زندگی روی صحنه خواهد برد تا از واقعیت‌هایی بگوید که در پشت عکس‌ها پنهان هستند. او تجربه زیسته‌اش از روبه‌رو شدن با مرگ و مفهوم «نبودن» در سفرش به هندوستان را روایت می‌کند.

ریحان جعفری‌زاده، روانشناس بالینی، متخصص در حوزه سوگ و اختلال «پس از سانحه» (PTSD)، که تنها بازمانده‌ خانواده‌اش در زلزله مهیب بم است، از ‌تجربه سوگ خود و مفهوم «تعالی پس از سانحه» (PTG) می‌گوید و از اهمیت حضور فرد سوگوار در محیط سانحه پس از وقوع حادثه، به‌منظور بهبود بهتر و سریع‌تر می‌گوید.

لیلی زمردیان، کارشناس مامایی و موسس مرکز مامایی «لیان»، درباره‌ی دردهای زنان در طول زندگی‌شان می‌گوید؛ دردهایی که آن‌ها از کودکی تا پیری تحمل می‌کنند. همان دردهایی که گاهی دیگران، مثلا کسانی که تجربه بارداری و زایمان را نداشته‌اند؛ آن‌ها را نادیده می‌گیرند و حتی برچسب «درد لوسی» را هم به این زنان می‌زنند. او با ارائه توضیحاتی مفهوم «درد لوسی» را به‌زبانی مطرح می‌کند که هم برای زنان و هم برای مردان قابل فهم و ملموس باشد. بنابراین می‌توان گفت که روی صحبت خانم زمردیان، نه تنها با زنان، که با مردان هم هست.

علیرضا امتیاز، معمار و طراح ایرانی، تنها سخنرانی خواهد بود که در طول رویداد در دو زمان مختلف و از دو جنبه مختلف تاریخی و هنری، به ارائه ایده ارزشمند خود خواهد پرداخت. او این سوال را به بحث می‌گذارد که آیا دیزاینرها، با کارهای خود می‌توانند بر وضع اجتماعی-سیاسی تاثیر مثبت بگذارند یا نه.

تدکس لواسان مانند اغلب رویدادها که این روزها و در شرایط همه‌گیری کرونا در جهان برگزار می‌شوند، به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به‌صورت آنلاین پخش خواهد شد. این رویداد از ساعت ۹ صبح تا  ۴ عصر ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

https://pvst.ir/a25

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو