skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ANT یوان دیجیتال را آزمایش می‌کند

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گروه فناوری ANT از شرکت‌های وابسته به علی‌بابا به اولین شرکت بزرگ خصوصی تبدیل می‌شود که ارز دیجیتال چین را آزمایش خواهد کرد. این شرکت به واسطه بانک کاملا اینترنتی MYbank که گروه ای‌ان‌تی 30 درصد از سهام آن را در اختیار دارد در آزمایش یوان دیجیتال حضور خواهد داشت.

به گزارش پیوست به نقل از CNBC، روزنامه دولتی China Secruities اعلام کرد که  MYbank، یک بانک کاملا آنلاین که ای‌ان‌تی 30 درصد از سهام آن را دارد به کاربران اجازه می‌دهد تا حساب خود را به اپلیکیشن یوان دیجیتال چین متصل کنند.

این روزنامه در گزارش دیگری اعلام کرد که این قابلیت جدید برای برخی کاربران از طریق اپلیکیشن علی‌پی نیز قابل دسترسی است. علی‌پی یکی از دو اپلیکیشن پرداخت بزرگ چین است که برای پرداخت‌ها و هزینه‌های روزمره استفاده می شود.

بانک مرکزی چین (PBOC) در یک سال گذشته چندین میلیون یوان دیجیتال را از طریق اپلیکیشینی که به شش بانک دولتی بزرگ متصل است توزیع کرده است. در این آزمایش‌ها، کاربران منتخب می‌توانند از فروشگاه‌های فیزیکی و اپلیکیشن‌ تجارت الکترونیکی JD.com خرید کنند.

ANT ماهیت دقیق شرکت خود در پروژه ارز دیجیتال را تایید نکرده است اما اعلام کرده که این گروه در کنار MYbank در آزمایش‌ها و تحقیقات مربوط به یوان دیجیتال-به نام e-CNY- شرکت می‌کند.

این شرکت اعلام کرد: «، MYbank به عنوان یکی از شرکت‌ کننده‌های آزمایش e-CNY  و گروه فناوری ای‌ان‌تی به طور پیوسته این آزمایش را طبق برنامه ریزی کلی بانک مرکزی چین دنبال می‌کند. ای‌ان‌تی نیز در کنار MYbank از این تحقیق، توسعه و آزمایش e-CNY پشتیبانی می‌کند».

MYbank می‌گوید که تا پایان سال پیش بیش از 35 میلیون مشتری حقوقی و حقیقی داشته است که نشان دهنده رشد 68 درصد نسبت به سال پیش است.

هنوز روشن نیست که چه تعداد از کاربران MYbank می‌توانند یوان دیجیتال را استفاده کنند.

این اخبار در حالی منتشر شده که مسئولان دولت چین می‌خواهند این ماه از طریق فستیوال‌های خرید در شانگهای و برخی دیگر از شهرها مردم را به استفاده از یوان دیجیتال که برخی از فروشگاه‌ها آن را می‌پذیرند ترقیب کنند.

اواخر ماه فوریه رویترز گزارش کرد که MYbank و Webank که آنهم بانکی اینترنتی به پشتوان شرکت تنسنت است قرار است به طرح آزمایش یوان دیجیتال بانک مرکزی ملحق شوند.

این رسانه چینی اعلام کرد که حساب‌های WeBank هنوز برای استفاده از اپلیکیشن یوان دیجیتال فعال نشده‌اند. نماینده WeBank هنوز به درخواست ما برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

افزایش مشارکت ای‌ان‌تی در طرح یوان دیجیتال در حالی است که رگلاتوری‌های چین دائما روی این شرکت فشار می‌آورند. مسئولان عرضه اولیه عظیم سهام ANT را در ماه نوامبر معلق کردند و ماه گذشته رگلاتوری‌ها اعلام کردند که ای‌ان‌تی به عنوان یک شرکت هولدینک اقتصادی بازسازی خواهد شد.

برخلاف رمزارز‌های بزرگ و مشهور جهانی مثل بیتکوین، یوان دیجیتال ارزی است که یک مرجع واحد آنرا کنترل می‌کند و آن هم بانک مرکزی چین است.

منبع: CNBC

 

https://pvst.ir/a0n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو