skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پس از آپدیت جدید iOS:

تنها ۴درصد از کاربران آمریکایی آیفون اجازه ردیابی به اپلیکیشن‌ها را داده‌اند

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اپل اخیرا قابلیت بحث برانگیزی به نام شفافیت ردیابی اپلیکیشن‌ها را به نسخه ۱۴.۵ iOS اضافه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد ردیابی فعالیت‌هایشان در اپلیکیشن‌ها را که برای تبلیغات هدفمند استفاده می‌شود را غیرفعال کنند. به نظر‌ می‌رسد که اکثریت قاطع کاربران ردیابی را غیرفعال کرده‌اند.

به گزارش پیوست، به نقل از گیزمودو (GIZMODO) تازه‌،ترین داده‌های شرکت تحلیلی Flurry متعلق به ورایزن نشان می‌دهد که تنها ۴ درصد از کاربران آمریکایی آیفون پس از به‌روزرسانی دستگاه خود با ردیابی از سوی اپلکیشن‌ها موافق کرده‌اند.

این رقم در سطح جهان به ۱۲درصد می‌رسد که افزایش قابل توجهی است؛ اما بازهم خبر خوبی برای شرکت‌هایی مانند فیسبوک نیست که با استفاده از داده‌های مشتریان تبلیغات هدفمند را به فروش می‌رسانند. اگر یک کاربر با نسخه ۱۴.۵ iOS ردیابی اپلیکیشن‌ را فعال کند، هرگاه اپلیکیشنی را دانلود یا بروزرسانی کند پیش از اینکه اپلیکیشن اجازه ردیابی داشته باشد دوباره باید برای اجازه ردیابی درخواست بدهد و در این حالت مشخص است اکثر کاربران می‌گویند «نه».

کاربرانی که می‌خواهند بدون رد کردن درخواست اپلیکیشن، اجازه ردیابی را به طور کامل غیرفعال کنند باید رد تنظیمات حریم خصوصی آیفون گزینه «Allow Apps to Request Track» را غیرفعال کنند. داده‌های Flurry نشان می‌دهد که از زمان ارائه این بروزرسانی در ۲۶ آوریل، به طور متوسط حدود ۳ درصد از کاربران iOS آمریکایی و ۵ درصد از کاربران جهانی iOS ردیابی اپلیکیشن را محدود کرده‌اند.

داده‌های Flurry براساس یافته‌های مربوط به یک نمونه ۲.۵ نفری از کاربران فعال نسخه ۱۴.۵ iOS در آمریکا و نمونه‌ای ۵.۳ میلیون نفری در جهان است. طبق اعلام این شرکت، ابزار‌های تحلیلی Flurry روی بیش از ۱ میلیون اپلیکیشن موبایلی نصب شده و داده‌های مربوط به حدود ۲ میلیارد دستگاه را در ماه جمع‌آوری می‌کند.

فیسبوک به عنوان یکی از مخالفان سرسخت این ویژگی جدید اپل کارزاری را به راه انداخته تا کاربران را متقاعد کند این تمهیدات امنیتی در حقیقت چیز بدی هستند. فیسبوک یک تبلیغ تمام صفحه‌ای را با این پیام منتشر کرد که قابلیت اپل شرکت‌های کوچکی که به تبلیغات هدفمند وابسته هستند را نابود می‌کند و هشدار داد که در این حالت بسیاری از وب‌سایت‌های رایگان مجبور می‌شوند برای حق اشتراک و خرید در داخل اپلیکیشن پول دریافت کنند. دیگر غول‌های تکنولوژی مثل اسنپ‌چت، گوگل و توییتر نیز گفته‌اند که اگر اکثر کاربران iOS اجازه ردیابی را به اپلیکیشن‌ها ندهند احتمالا تاثیر اساسی روی اپلیکیشن‌ها خواهد داشت.

اما به یاد داشته باشید که این داده‌ها اولین نگاه ما به پاسخ کاربران است. نسخه ۱۴.۵ iOS تنها دو هفته است که منتشر شده و با گذشت زمان شاید میانگین کاربران درک بهتری از این مسئله پیدا کنند و ردیابی اپلیکیشن را رد یا قبول کنند. اما یک مسئله کاملا روشن است: کسانی که برای حریم خصوصی ارزش قائل هستند ردیابی را رد می‌کنند و این به معنای از دست دادن تبلیغات شخصی است که البته بسیاری از پرداخت این هزینه کوچک خوشحال می‌شوند.

منبع: GIZMODO

https://pvst.ir/a0b

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو