skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قیمت اتریوم از ۳ هزار دلار عبور کرد

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رمزارز اتریوم  از مرز ۳ هزار دلار عبور کرد تا رکورد تازه‌ای را ثبت و رقیب بزرگ‌ترش یعنی بیت‌کوین را تحت الشعاع قرار دهد. با این اتفاق ارزش اتریوم نسبت به سال گذشته ۴ برابر شده است. سرمایه‌گذاران اعتقاد دارند که کاربرد اتریوم در بازار مالی آینده بیشتر از بیت‌کوین خواهد بود.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، اتر؛ توکنی که در بلاکچین اتریوم منتقل می‌شود طبق اطلاعات صرافی Bitstamp امروز با ۳درصد رشد به قیمت ۳ هزار و ۵۱ دلار در زمان آغاز بازار آسیا رسید. قیمت این رمزارز امسال ۳۰۰درصد رشد کرده که نسبت به رشد ۹۵درصدی رمزارز مشهور بیت‌کوین عملکرد بسیار بهتری را نشان می‌دهد.

جیمز کویین، مدیر اجرایی صندوق سرمایه ۹Q که یک صندوق مدیریت سرمایه‌ خصوصی در زمینه رمزارز‌ها در هنگ‌کنگ است می‌گوید این روند افزایشی را می‌توان تا حدی جبران عقب افتادگی‌های اواخر سال ۲۰۲۰دانست، درآن زمان بیت‌کوین رشد زیادی داشت و اتریوم درصد کمتری رشد کرد.

او می‌گوید که از سوی دیگر بلاکچین اتریوم هم رشد کرده و تحولی به سوی «DeFi» یا اقتصاد نامتمرکز در حال شکل‌گیری است که نشان می‌دهد بلاکچین اتریوم برای مبادلات مالی خارج از سیستم سنتی بانک اهمیت زیادی دارد.

کویین می‌گوید: «حقیقت این است که در ابتدا این روند توسط بیت‌کوین آغاز شد و سرمایه‌گذاران سازمانی به این حوزه وارد شدند و طبیعتا اولین گزینه همان بود؛ اما با بالغ شدن این روند در شش ماه گذشته، DeFi وارد صحنه شد و DeFi زیادی روی اتریوم ساخته شده است.»

راه‌اندازی ETF(دارایی‌های قابل معامله در صرافی) برای اترتیوم در کانادا و افزایش تقاضا برای کیف پول‌های اتریوم که توکن‌های غیرملموسی مثل هنر‌های دیجیتال در آن ذخیره می‌شوند قیمت اتریوم را افزایش داد.

نسبت کسر اتریوم به بیت‌کوین امسال بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته که نشان دهنده توجه بالای سرمایه‌گذاران جدید به دومین رمزارز بزرگ جهان است.

جِهان چو، شریک مدیریتی در شرکت سرمایه‌گذاری بلاکچین کنتیک کپیتال در هنگ‌کنگ می‌گوید: «افزایش حجم DeFi قیمت اتریوم را افزایش می‌دهد و سرمایه‌گذاران با اعتماد پیدا کردن به کریپتو، اتریوم را دومین دارایی امن تلقی می‌کنند.»

بلومبرگ هفته گذشته گزارش داد که بانک سرمایه‌گذاری اروپا در حال صدور اوراقی روی بلاکچین اتریوم است در حالی که جی‌پی مورگان قصد تاسیس یک صندوق سرمایه‌ بیت‌کوینی را دارد.

بیت‌کوین بزرگترین رمزارز جهان بیش از ۱ هزار میلیارد دلار سرمایه دارد و هفته گذشته پس از سقوط قیمت خود بار دیگر به کانال ۵۰ هزار دلاری بازگشت و حالا در حدود ۵۸ هزار دلار بالا و پایین می‌شود. این رمزارز با رشد ۳ درصدی پایین تر از رکورد قیمت ۶۴ هزار دلاری خود قرار دارد.

منبع: Reuters

https://pvst.ir/9zj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو