skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هواوی گزارش مالی سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد؛ در مسیر سوددهی

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

هواوی گزارش مالی سه ماهه اول سال 2021 خود را منتشر کرد که نشان می‌دهد عملکرد شرکت در راستای پیش‌بینی‌های قبلی بوده و سوددهی هواوی همچنان پابرجاست.

 به گزارش روابط‌عمومی هواوی، در سه ماهه اول سال 2021، شرکت هواوی درآمدی معادل ۱۵۲/۲ میلیارد یوآن (۲۳/۴ میلیارد دلار) را به ثبت رسانده است. در این گزارش اعلام شده که تجارت بخش مخابراتی هواوی همچنان رشدی ثابت از خود نشان داده ولی در بخش کسب‌وکار کالاهای مصرفی، میزان درآمد شرکت کاهش پیدا کرده که البته دلیل روشن آن، به فروش رسیدن برند آنر و خروج آن از مجموعه هواوی در نوامبر 2020 است.

در این دوره، میزان سود خالص شرکت نیز ۱۱/۱ درصد گزارش شده که افزایش رشد حاشیه سود ۳/۸ درصدی را نشان می‌دهد. ضمن اینکه هواوی موفق شده است ۶۰۰ میلیون دلار درآمد را تنها با فروش حق امتیاز اختراعات و پتنت‌‌های خود کسب کند.

در همین زمینه، اریک ژو، مدیر چرخشی شرکت هواوی گفت: «سال 2021 یک سال چالش‌برانگیز برای شرکت ماست؛ سالی که می‌تواند شروعی بر شکل‌دهی استراتژی توسعه آینده باشد. ما از مشتریان و شرکایمان به خاطر اعتمادی که به ما داشتند تشکر می‌کنیم. مهم نیست که چه چالش‌هایی روبروی ما قرار می‌گیرند؛ چرا که ما همچنان به مسیر خود ادامه می‌دهیم تا تجارت با ثبات خود را ادامه دهیم.»

هواوی طی دوره‌های اخیر در تلاش بوده تا ارزش فعالیت‌های 5G خود را به فاز عملی برساند. این شرکت به اپراتورهای مخابراتی در سراسر دنیا کمک می‌کند تا شبکه‌های 5G خود را گسترش داده و بتوانند با ارتقای سطح بهره‌وری خود، نیازهای مشتریان و صنایع را پوشش دهند.

این شرکت همچنان به پیشرفت در زمینه مهندسی نرم‌افزار و افزایش سرمایه‌گذاری در بخش نرم‌افزار ادامه می‌دهد تا به تدریج فعالیت و خدمات ترکیبی خود در این حوزه را نیز گسترش دهد.

اریک ژو در ادامه صحبت‌های خود ضمن تاکید بر حفظ و تداوم روش‌های کسب درآمد پایدار هواوی اعلام کرد: «مثل همیشه ما در حال تلاش هستیم تا با رفع موانع و فائق آمدن بر چالش‌های بازار، به نوآوری در فناوری و افزایش سرمایه‌گذاری در زمینه تحقیق و توسعه خود ادامه داده و بر این اصل متعهد بمانیم. همچنین به پیشرفت‌های خود در علوم پایه و پیشبرد اهداف در مرزهای فناوری نیز ادامه خواهیم داد.»

https://pvst.ir/9z2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو