skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

غول تجارت الکترونیک چین JD.com حقوق کارکنان خود را با یوان دیجیتال می‌پردازد

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بزرگان تکنولوژی چین کمک زیادی به معرفی یوان دیجیتال و شهرت گرفتن آن می‌کنند. JD.com یکی از بزرگ‌ترین خرده فروشان دیجیتال چینی که با علی‌بابا رقابت دارد اعلام کرد که حقوق برخی کارکنان را با یوان دیجیتال که نسخه مجازی ارز فیزیکی این کشور است پرداخت خواهد کرد.

به گزارش پیوست به نقل از تک‌رانچ، در چند ماه گذشته چین سرگرم آزمایش ارز دیجیتال بوده است. در ماه اکتبر سال گذشته برای اولین بار به منظور آزمایش یوان دیجیتال ۱۰ میلیون یوان دیجیتال را برای ۵۰۰ هزار ساکن شهر شنژن چین که به دلیل سیاست‌های پیشرفته اقتصادی شهرت دارد توزیع کرد و تعدادی از فروشگاه‌ها به صورت آنلاین و آفلاین این ارز دیجیتال را می‌پذیرفتند.

چندین شهر بزرگ دیگر چین هم جا پای شنژن گذاشتند. شهروندان این مناطق برای دریافت و پرداخت از طریق یوان دیجیتال باید به بانک‌های منتخب منطقه خود درخواستی را ارائه می‌کردند.

یوان دیجیتال طرحی مشترک از سوی قانون‌گذاران، بانک‌های تجاری و ارائه دهندگان راه‌حل تکنولوژی است. در نگاه اول این الگو در واقع همان یوان فیزیکی را تقلید می‌کند؛ شش بانک تجاری چین از جمله ICBC زیر نظر بانک مرکزی یوان دیجیتال را به بانک‌های کوچک‌تر و ارائه دهندگان تکنولوژی توزیع می‌کنند و هرروز کاربرد‌های تازه‌ای برای این پول الکترونیکی جدید معرفی می‌شود.

برای مثال JD.com با همکاری بانک صنعت و تجارت چین (ICBC) قرار است حقوق کارکنان را به صورت دیجیتالی پرداخت کند. این فروشگاه آنلاین یکی از اولین سازمان‌های چین است که قرار شده حقوق کارکنان را با یوان دیجیتال پرداخت کند؛ در ماه آگوست برخی کارکنان دولت در شرق سوژو نیز شروع به دریافت پول دیجیتال در ازای حقوق کردند.

شرکت‌های دیجیتال چین به طور کلی حضور فعالی در استفاده از یوان دیجیتال دارند. توزیع و استفاده گسترده از این پول به دولت مرکزی کمک می‌کند تا جریان پول را بهتر زیر نظر داشته باشد.

بیلی‌بیلی(Bilibili) پلتفرم نمایش ویدئو، شرکت میتوان (Meituan) که در زمینه خرید و خدمات دیگر فعال است و تاکسی آنلاین دی‌دی(Didi) نیز برای خرید‌های کاربران خود یوان دیجیتال را به عنوان یک گزینه معتبر قبول می‌کنند.

شرکت تنسنت غول گیمینگ و شبکه اجتماعی نیز یکی از بازیگران مهم توسعه یوان دیجیتال است که در طراحی، تحقیق و توسعه و فعالیت اجرایی این پول دیجیتال شرکت می‌کند. گروه ای‌ان‌تی متعلق به جک ما نیز که پس از توقف عرضه اولیه دچار مشکلات و تحولات زیادی شده نیز برای ساخت زیرساخت پول دیجیتال با بانک مرکزی همکاری می‌‌کند.

غول تجهیزات تلکام چینی شرکت هواوی نیز کیف پولی روی یکی از مدل‌های گوشی هوشمند خود قرار داده و به کاربران اجازه می‌دهد حتی در صورت آفلاین بودن دستگاه هم در لحظه از یوان دیجیتال خود در مراکز پذیرای آن استفاده کنند.

منبع: TechCrunch

https://pvst.ir/9yn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو