skip to Main Content

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

یک روز یک مدیر

برنامه‌نویس‌ها به بانک نمی‌روند

یک روز با ناصر حکیمی، معاون سابق فناوری‌های نوین بانک مرکزی ایران

۶ خرداد ۱۳۹۹

آرش برهمند

شماره ۷۹

زمان مطالعه : 27 دقیقه

۱۳۵۴

تهران

کارشناس مدیریت دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد مدیریت مالی

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی

جشنواره نوروزی آنر

برنامه‌نویس‌ها به بانک نمی‌روند

یک روز با ناصر حکیمی، معاون سابق فناوری‌های نوین بانک مرکزی ایران

۶ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : 27 دقیقه

شماره ۷۹

برای بوکمارک این نوشته

تا به حال از خودتان پرسیده‌اید اگر یک گیک مدیر عالیرتبه مالی کشور شود چطور از آب درمی‌آید؟ ناصر حکیمی که دو دهه در بانک مرکزی پله‌های ترقی را طی کرد و حالا چند ماهی است که از مدیریت طولانی‌اش در حوزه فناوری‌های نوین کناره‌گیری کرده تجسم این تصور است. دانش‌آموخته دبیرستان البرز، رتبه دورقمی کنکور سراسری، رتبه اول فارغ التحصیلان دوره کارشناسی مدیریت، نفر اول کارشناسی ارشد و یک برنامه‌نویس که به قول خودش مالی‌چی شده است. جدی، واقع‌گرا، تشنه آموختن و دارای آن گونه از هوش که ناگزیری تحسینش هم بکنی. خودش هم قبول دارد لجوج است و با همان لجاجت می‌گوید دیگر بازنشسته است و با خودش عهد کرده که دیگر جایی سمت اجرایی قبول نکند. لحن صحبتش آمیخته به صراحتی است که می‌تواند به تندخویی تعبیر شود و عاشق موزیک و فیلم. خلاصه یک گیک تمام‌عیار. او به عنوان یک مدیر و نماد یک نسل از مدیران جوان و فن‌سالار بانک مرکزی هنوز یک تفکر زنده است و شاید بسیاری از شما که این مطلب را می‌خوانید او را از نزدیک هم بشناسید و در موردش نظر شخصی خود را داشته باشید، ولی بدون شک نمی‌توان منکر باقی ماندن سرانگشت او بر تاریخچه بانکداری الکترونیکی ایران شد آن هم در حالی که هنوز ۵۰ سالش هم نشده است. خیلی ساده اگر امروز که این مطلب را می‌خوانید از یک کارتخوان یا سرویس کارت به کارتی استفاده کرده‌اید، در حقیقت یکی از نتایج ملموس مدیریت و نوآوری نسل او را به کار برده‌اید. خودش می‌گوید از هیچ چیز پشیمان نیست غیر از اینکه چرا اینقدر در آن سمت مانده و بیشتر در تعالی خودش و زندگی‌اش نکوشیده. این روایت متفاوت را با ما همراه باشید.

ناصر حکیمی متولد ۲۴ دی ۱۳۵۴ در تهران است در خیابان اسکندری. آشکار است آدم نوستالژیکی نیست. راحت نمی‌توان درباره کودکی‌اش حرف زد. پدرش تاجر ورشکسته‌ای بوده که کارمند شرکت گاز می‌شود و چند سالی پس از تولد ناصر کوچک...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب باید وارد سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۷۹ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۷۹ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

http://pvst.ir/815

روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

تمام مقالات
Back To Top
×Close search
جستجو