skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هفت مورد خرابکاری عمدی در شبکه فیبر نوری کشور

۸ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عیسی زارع‌پور صبح امروز از هفت مورد خرابکاری عمدی در شبکه فیبرنوری کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: تیم‌های اتصال بلافاصله ارتباطات را برقرار کردند.

به گزارش پیوست، صبح امروز، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور، از هفت مورد خرابکاری عمدی در شبکه فیبرنوری طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در برخی از خرابکاری‌ها، زمین تا دو متر هم حفر شده بود. همکاران من فیبر نوری را کنترل کردند تا اخلالی در روند ارتباطات پیش نیاید و تیم‌های اتصال بلافاصله ارتباطات را برقرار کردند و بیش از ۹۹ درصد استعلام‌ها تا این لحظه به شکل برخط انجام شده است. بیش از ۷۰۰ هزار کیلومتر پایش و کنترل خطوط فیبر نوری داشتیم ‌که با خرابکاری عمدی مشکلی برای کشور به وجود نیاید و همچنین ۴۰۰ تیم فیبر نوری در سراسر کشور هم آماده‌باش هستند و ۴۰۰ تیم پایش هم به شکل زمینی و هوایی پهپادی، پایش خطوط فیبر را انجام می‌دهند.

او درباره کیفیت ارتباطات در روز برگزاری انتخابات افزود: وضعیت پوشش و کیفیت ارتباطات مهم است و اعلام می‌کنم با همکاری خوب بین ما و وزارت کشور و دیگر نهادهایی که در بخش‌های گوناگون به ما کمک کردند، وضعیت ارتباطات بسیار خوب و بهتر از دور اول و دوم انتخابات مجلس دوازدهم است و از ۵۸ هزار ۶۴۰ شعبه اخذ رأی تا حوالی ساعت ۹ صبح، بیش از ۹۹.۹۹ درصد شعبه‌ها متصل شدند و پوشش ارتباطی داشتند.

زارع‌پور ادامه داد: از ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای تا ساعت ۹ و ۱۴ دقیقه، تعداد ۵۸ هزار و ۶۰۰ شعبه یعنی بیش از ۹۹.۹۹ درصد شعبه‌ها متصل شدند و پوشش ارتباطی داشتند. چند ۱۰ شعبه باقیمانده هم احتمالاً شعب سیار هستند که در مسیر حرکت به نقاطی هستند که باید اخذ رأی کنند و پیش‌بینی ما این است که آن‌ها هم متصل می‌شوند.

وزیر ارتباطات همچنین درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت با تلاش‌ نهادها و گروه‌های مخلتف یک قدم به رأی‌گیری الکترونیکی نزدیک شده‌ایم و در صورت قانونی شدن، می‌توانیم آن را اجرا کنیم. او افزود: باید مثل انتخابات مجلس، زیرساخت‌های ارتباطاتی کشور کاملاً آماده باشد.

https://pvst.ir/i8h
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو