skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رویداد بین‌المللی اسپارک‌آپ برگزار شد

۱۸ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رویداد بین‌المللی اسپارک‌آپ با هدف آشنایی صاحبان کسب‌وکارهای استارت‌آپی و فناور با بازارهای بین‌المللی و مزایای ورود به این بازارها و همچنین کمک به اکوسیستم نوآوری شهر مشهد برای جذب درآمد و سرمایه‌های خارجی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استودیو رایسنس، اولین رویداد بین‌المللی اسپارک‌آپ با محوریت «راه‌های بین‌المللی سازی فضای کسب‌و‌کار استارت‌آپ‌ها و ورود به بازارهای جهانی» برگزار شد.

به گفته محمد علی‌آبادی مدیر عامل استارت‌آپ استودیو رایسنس برای شکل گیری یک استارت‌آپ موفق سه رکن اصلی نیروی انسانی نخبه، بازار مناسب و در نهایت اقتصاد پویا و قدرتمند لازم و ضروری است. فضای نوآوری در ایران تنها بر پایه رکن نیروی انسانی متخصص می‌تواند شکل بگیرد و با وجود ضعف‌های اساسی در ۲ بخش دیگر، استارت‌آپ‌ها همیشه چالش‌های حل نشدنی خواهند داشت.

علی آبادی تاکید کرد که استارت‌آپ‌ها بازیگرانی متفاوت دارند که باید تمام این بازیگران در بخش‌های مختلف آن از ایده تا جذب سرمایه‌های نهایی لازم برای اسکیل‌آپ آن، منافع مشخص و در دسترسی داشته باشند. اما این نکته در اکوسیستم نوآوری ایران عموماً میسر نبوده و سرمایه‌گذاران استارت‌آپی هنوز قادر به خروج از استارت‌آپ‌ها نبودند و این امر به عنوان نقطه ضعف بزرگ برای اکوسیستم نوآوری به‌ حساب می‌آید. او ادامه داد: تمامی این موارد در مشکلات متعدد شکل‌دهی یک استارت‌آپ، باعث شده که هیچ استارت‌آپ موفقی از نظر کامل شدن چرخه توسعه آن در ایران وجود نداشته باشد و این نکته مهم، اهمیت ایجاد لاین‌های مختلف یک کسب و کار را در فضاهای بین‌المللی نشان می‌دهد.

 توسعه استارت‌آپ در لاین‌های بین‌المللی

امیر اسلام نژاد، مشاور و استراتژیست بین‌المللی توسعه کسب‌وکار در رویداد ارتباط تصویری با مهدی سنجری مدیرعامل استارت‌آپ AI innovate در کانادا به معرفی این استارت‌آپ پرداخت و در نهایت تجربه خود را از توسعه این استارت‌آپ در کشور کانادا برای شرکت‌کنندگان رویداد به اشتراک گذاشت.

در نهایت تیم مدیریتی استارت‌آپ استودیو رایسنس خدمات خود را در چهار بخش ایده‌پردازی، توسعه محصول، توسعه کسب‌وکار، برندینگ و مارکتینگ معرفی کرد.

https://pvst.ir/fvv
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو