نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 73 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 119

گفت‌وگو با مارتین والدر درباره انقلاب صنعتی چهارم

شکاف مهارت‌ها مهم‌ترین مساله است

اشنایدر الکتریک شرکت تجهیزات الکتریکی فرانسوی است که در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، مهندسی برق، تجهیزات تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۸۳۶ تاسیس شد و در سال ۱۹۸۱ توسعه یافت. اشنایدر الکتریک جزئی از لیست فورچون جهانی ۵۰۰ است و در فهرست ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا جای دارد. در این گفت‌وگو نظرات مارتین والدر (Martin Walder)، معاون صنعتی اشنایدر الکتریک، را در مورد انقلاب صنعتی چهارم جویا شده‌ایم.

درباره صنعت ۴٫۰ زیاد نوشته و گفته‌اند. نظر شما درباره وضع کنونی و آینده آن چیست؟

خیلی از شرکت‌ها و دولت‌ها به ‌ویژه دولت آلمان کارهای مفیدی در زمینه هدایت داستان صنعت ۴٫۰ انجام داده‌اند. کمپین‌های آنها حداکثر شفافیت را در زمینه تغییرات کنونی داشته و روایتی مشخص ساخته است. لیکن خیلی از مفاهیم پشت‌ این فناوری جدید نیستند.
اشنایدر الکتریک از دهه ۹۰ در واقع در خط مقدم آوردن «کارخانه شفاف» به بازار بوده است. ما در حال پر کردن شکاف بین مدیریت ساختمان، آی‌تی و برق هستیم تا تضمین کنیم اینها همگی ذیل یک بستر متصل کار می‌کنند. سرانجام به دنبال این هستیم که فضای پیوندی بیشتری بسازیم که پیش از این شاهد نبودیم و البته در مسیر درستی هم قرار گرفته‌ایم.

اگر صنعت ۴٫۰ عمدتاً به معنی کارایی و حذف عملیات دستی از طریق خودکارسازی است، بهترین راه برای رسیدن به آن کدام است؟

در حال حاضر کارخانه‌های سبز زیادی در بریتانیا تشکیل شده. این بدان معناست که مساله اصلی به‌روزرسانی و تکامل چیزهایی است که همین الان در اختیارشان داریم. پیام ما این است که باید روی مساله تکامل به‌ جای انقلاب تمرکز کنیم. منظور این است که باید با مثال‌های ساده و کوچکی از کاربردهای IIoT استفاده کنیم تا از این طریق بتوانیم از بهره‌وری و کارایی فناوری بهره‌مندتر شویم.
همه کسب‌وکارها قادر به دسترسی به بسترهای ارتباطی امروز نیستند. لیکن هزینه‌های افزایشی برای ظرفیت‌های IIoT کوچک هستند و بنابراین سرمایه‌گذاری‌های بیشتر ارزشش را خواهد داشت.
همچنین باید تضمین کنیم که دیجیتالی‌سازی، خودکارسازی و نوآوری موضوعات داغ بحث در هر جلسه کاری مهم هستند. بسیاری از شرکت‌های تولیدی، مهندسان قدیمی باهوش، فنی و تولیدکننده را کنار گذاشته‌اند و این موضوع بیش از گذشته حیاتی است که دوباره تیم‌های مدیریتی‌شان را برای ایجاد راهکارهای نوین تشکیل دهند.

در همایش صنعت ۴٫۰ شما درباره نقش شرکت‌های متوسط و کوچک در زنجیره تولید و چگونی استفاده از مزایای آن اشاره کردید. می‌توانید با جزئیات بیشتری مساله را به ما بگویید؟

شرکت‌های کوچک و بزرگ هم مثل شرکت‌های بزرگ از خودکارسازی و دیجیتالی‌سازی برای تولید مولفه‌هایی با استانداردهای بالا و هزینه‌ها و کارمندان کمتر استفاده می‌کنند. آنها می‌توانند انعطافی را که تولید بالا و پایین ایجاد می‌کند با عملکرد و تقاضا همگام کنند. اتصالات دیجیتالی شرکت‌های کوچک و متوسط تا تقاضای زمان‌بندی امور می‌تواند به رضایت‌مندی و کارآمدی کمک کند. مهم‌تر اینکه شرکت‌ها را به یکدیگر نزدیک‌تر خواهد کرد.

اشنایدر چطور تغییرات سازمانی می‌دهد؟

دیجیتالی‌سازی موضوعی است که در جلسات مدیران ارشد بیش از پیش مطرح است. تمرکزی جدی بر سیستم‌های درونی و شرکت‌ها هم وجود دارد. ما تقریباً ۲۴۰ سایت تولیدی داریم و بر فناوری خودمان تمرکزی جدی داشته‌ایم و فنون صنعت ۴٫۰ را برای افزایش بهره‌وری و کارایی به کار گرفته‌ایم. اکنون بیش از ۱۱ کارخانه داریم که به عنوان نمایشگاه سطح جهانی عمل می‌کنند و ۶۸ مورد می‌توانند تا انتهای سال به استاندارد مشابهی برسند.
ما در حال حاضر به سختی تلاش می‌کنیم قابل اتکاترین پیشنهاد دیجیتالی‌مان را مطرح کنیم. منظور سیستم‌های مدیریت ساختمان، مرکز داده، شبکه‌های میکرو، کارخانه‌های هوشمند و ماشین‌های هوشمند است. از مدیریت عامل تا رده‌های پایین، هر تیم نقشی در پیاده‌سازی این تحولات ایفا می‌کند. کلیه بخش‌ها باید اکنون توسعه پیدا کنند و با آخرین فناوری‌های روز تطابق حاصل کنند.

آیا بریتانیا آماده است تا صنعت ۴٫۰ را پیاده‌سازی کند؟ موانع آن کدام‌اند؟

در حالی که بریتانیا مسلماً قصد دارد از صنعت ۴٫۰ استفاده کند و باید هم چنین شود، نیاز به کارکنانی با مهارت‌های لازم برای تسریع این فناوری داریم.

به‌نظر شما، به عنوان رئیس بخش ماشین و مهندسی، اعضای شرکتتان در حال حاضر نگران چه هستند و روی چه کار می‌کنند؟

شکاف مهارت‌ها مساله‌ای عمده برای ماست. به پشتیبانی‌های دولتی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه نیاز داریم

پی‌نوشت: این گفت‌وگو خلاصه شده است.

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz