نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 71 جهان راهبرد صفحه 130

نگاهی به نقش هوش مصنوعی در حوزه فروش

رد پای فناوری

در حالی که به پایان رساندن معامله، همیشه هدف نهایی بوده است، فروشندگان بیشتر زمان خود را صرف کارهایی دیگر مثل ایجاد و تقویت چشم‌اندازها، پیگیری مشتریان و یافتن فرصت‌های جدید فروش می‌کنند. به همین دلیل، تقریبا سه‌چهارم فروش‌های حرفه‌ای این‌روزها وابسته به فناوری‌اند. فناوری باعث می‌شود این کارها سریع‌تر و بهینه‌تر انجام شوند.
اینفوگرافی سایت raconteur ارزش فناوری در دنیای فروش را نشان می‌دهد و تبیین می‌کند که چگونه هوش مصنوعی (AI) به حوزه فروش و رشد بیشتر کسب‌وکارها کمک می‌کند.

نقش هوش مصنوعی

حدود ۴۰ درصد از فروشندگان جهان، در حال پیاده‌سازی فناوری هوش مصنوعی در روند کارهایشان هستند؛ آنها در خودکارسازی و تسهیل فرایندهای فروش از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به هدف گرفتن مشتریان با استفاده از داده‌های گذشته کمک می‌کند؛ هوش مصنوعی همچنین مشارکت مشتری را افزایش می‌دهد و کارهای مربوط به فروش از جمله داده‌های اطلاعات مشتریان را خودکار سازی می‌کند. علاوه بر این، فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، اطلاعات مشتریان را به‌طور همزمان شخصی‌سازی می‌کند. شرکت‌هایی که اطلاعات مشتریان را خودکارسازی کرده‌اند، شاهد ۷۱ درصد افزایش در میزان مشاهده ایمیل‌ها توسط مشتریان و ۱۵۲ درصد افزایش در نرخ کلیک‌ها بوده‌اند.

رشد فناوری‌ها و ابزارهای فروش

پیش‌بینی می‌شود در چند سال آینده حداقل ۱۰ بخش در حوزه فناوری فروش رشد کنند؛ پنج فناوری در حال حاضر بیشترین توجه را به خود جلب کرده‌اند.
برنامه‌ریزی فرصت‌ها و حساب‌های کاربری: تحلیل داده‌های گذشته و فعلی مشتریان، بینش‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهد که می‌توان بر اساس آنها، چشم‌اندازهای آینده را هدف قرار داد. ابزارهای هوشمند فروش با استفاده از این بینش‌ها و دیگر داده‌های کلیدی مثل لیست شرکت‌ها می‌توانند معیار جست‌وجوی مشتری را ایجاد کنند تا بتوان بهترین رویکرد را شناسایی کرد.
این ابزارها برای جلوگیری از سیلوهای اطلاعاتی در شرکت، به طور یکپارچه با مدیریت داده، بازاریابی و تحلیل ادغام می‌شوند.
روش فروش و جریان کار: در حال حاضر، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بیشترین رشد را در حوزه نرم‌افزار در سطح جهان به خود اختصاص داده است. انتظار می‌رود بازار CRM از ارزش ۴۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ارزش ۸۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ برسد؛ یعنی رشد دوبرابر.
فروشندگان می‌توانند از ابزارهایی مثل Salesforce برای مدیریت و هدایت مشتریان بهره ببرند و حتی به تیم‌های داخلی خود در زمینه تعامل شخصی‌تر با مشتریان و حوزه خدمات مشتری، کمک کنند.
مدیریت محتوا: در عصر غنی از اطلاعات، از شرکت‌ها انتظار می‌رود که امنیت اطلاعات مشتریان را حفظ کنند. نرم‌افزار مدیریت محتوا (CMS) از جمله نرم‌افزارهایی مثل Confluence یا Paperflite به تیم‌های فروش امکان می‌دهند که فورا اسناد و منابع درون‌سازمانی را نظم بدهند، توزیع کنند و به‌روزرسانی‌های مربوط را انجام دهند.
مدیریت مشارکت چشم‌انداز: مشتریان محصولات و خدماتی را می‌خواهند که در ارتباط با نیازها و خواسته‌هایشان باشد. بسیاری از شرکت‌ها از مجموعه‌ای از ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده استفاده می‌کنند تا به مشتریان خوشامد بگویند یا مشارکت مشتریان آنلاین را جلب کنند.
آموزش آنلاین و یادگیری بیشتر: فروشندگان برتر با استفاده از فناوری‌های جدید، داده‌های جالب مشتریان و تغییر درک کلی در مورد برندها به دنبال‌ روش‌های کارآمدتر برای ارتقای مهارت‌های خود هستند. این امر به آنها کمک می‌کند تا با چشم‌اندازها بهتر ارتباط برقرار کنند و مدیریت فروش خود را ارتقا دهند.

فناوری در حوزه فروش

متخصصان برتر فروش که به پلت‌فرم‌ها و ابزارهای فناوری اتکا دارند، موفقیت زیادی کسب کرده‌اند. اکثر فروشندگان هرروز از این ابزارها استفاده می‌کنند. بر اساس آمار، ۹۸ درصد از راه‌حل‌های هوشمند فروش بینش و خودکارسازی را ارائه می‌دهند. ۹۴ درصد از این فروشندگان از ابزارهای همکاری استفاده می‌کنند تا بتوانند وضعیت و فعالیت‌های فروش را دنبال کنند (مثل اسلک). از سوی دیگر، ۹۲ درصد از کسب و کارهای موفق از ابزارهای ردیابی ایمیل‌ها برای پیگیری مکالمه‌ها و کمپین‌ها استفاده می‌کنند.
استفاده بیشتر از ابزارهای نرم‌افزاری، باعث می‌شود فروشندگان بتوانند تصمیم‌های بهتری در مورد چشم‌اندازهایشان اتخاذ و رشد را تجربه کنند.

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz