نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 71 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 119

گفت‌وگو با هیلی گریفیس در مورد نحوه کار روابط عمومی بافر:

حرف‌های مشتریان یکی از بهترین منابع است

هیلی گریفیس از متخصصان روابط‌عمومی‌ای است که می‌توان گفت نقطه قوت کارش، ایجاد روابط مستحکم با رسانه‌هاست. او عموماً نقش سخنگوی شرکت را ایفا می‌کند و مصاحبه‌ها و سخنرانی‌هایی را ترتیب می‌دهد. او در حال حاضر مدیر روابط عمومی بافر است و ۸۵ کارمند در تیم خود دارد. در گفت‌وگوی خود با هیلی گریفیس (Hailley Griffis)، مدیر روابط عمومی بافر، در مورد شغل او در بافر و توصیه‌هایش در زمینه تصمیم‌گیری‌های حوزه کسب‌وکار از جمله استخدام کارمندان و رقابت پرسیدیم و او تجربه‌های خود را با ما در میان گذاشت.

کارمندان فوق‌العاده را چگونه می‌یابید؟

ما از همان اول ارزش‌های خود را در بافر مشخص کردیم؛ این ارزش‌ها نقش بزرگی در استخدام ما دارند، زیرا از نامزدهای شغلی در مورد ارزش‌ها سوال می‌کنیم و در مصاحبه‌هایمان این ارزش‌ها را در نظر می‌گیریم. مصاحبه‌ها به ما کمک می‌کنند افرادی را بیابیم که هماهنگ با اهداف، ارزش‌ها و عملیات بافر هستند. این مساله نقشی بزرگ در استخدام داشته و باعث شده است افراد فوق‌العاده‌ای در بافر مشغول کار شوند.

چه چیز کسب‌وکار شما را در حوزه رقابت مشهور می‌کند و نشان‌دهنده عملکرد بهتر است؟

ما اهمیت زیادی به پشتیبانی مشتری می‌دهیم و عموماً به طور مرتب می‌شنویم که مجموعه‌های پشتیبانی مشتری ما عملکرد خوبی دارند و با شرکت‌های دیگر متفاوت‌اند. ما هم‌تیمی‌هایی داریم که دورکارند، آنها در سراسر جهان زندگی می‌کنند و از کشورهای مختلف با ما کار می‌کنند؛ این بدان معناست که بازه زمانی گسترده‌ای برای پوشش و حمایت از مشتریان‌مان داریم.

نحوه بازاریابی برای کسب‌وکار بافر چگونه است؟

بخش بزرگی از بازاریابی ما شفاهی است، زیرا تجربه مشتری در دو حوزه محصول و تیم خدمات مشتری عالی است. این امر به‌خودی‌خود نوعی بازاریابی است و تاثیر زیادی دارد. در واقع مدتی است مشتریان فعلی ما، بافر را در کانال‌های اجتماعی‌ و شبکه‌هایشان تبلیغ می‌کنند.
از سوی دیگر، تیم بازاریابی ما از نظر محتوا پیشینه مستحکمی دارد. ما محتوا را در ارتباط با سوالاتی تولید می‌کنیم که مشتریان‌مان به طور دائم می‌پرسند؛ این محتوا به اشتراک گذاشته و پروموت می‌شود. این مطالب به ‌آسانی در جست‌وجوهای گوگل پیدا می‌شوند و خود را نشان می‌دهند.

بهترین منبع مشتریان جدید شما چیست؟

حرف‌های مشتریان در مورد ما یکی از بهترین منابع است اما از آنجا که تعیین کمیت تبلیغات شفاهی توسط کاربران دشوار است، جست‌وجو و بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (SEO) بزرگ‌ترین کانال‌های ما هستند که در پی‌اش ارجاع‌ها و بازاریابی محتوا انجام می‌گیرد.

منبع: یو اس چمبر

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz