skip to Main Content
گلکسی نوت ۲۰ اولترا

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سیاست‌های دولت زندگی را برای ما سخت کرده

با صدای: سونیتا سراب پور

روزگار بر اپراتورهای اینترنت ثابت هر روز سخت و سخت‌تر می‌شود. هر اتفاق و خبری می‌تواند این شرکت‌ها را تا مرز فروپاشی پیش ببرد و زخمی عمیق بر پیکره نیمه‌جان آنها بزند. یک روز تمدید انحصار پروانه فیبر نوری آنها را در شوکی بزرگ فرو می‌برد و روز دیگر توسعه شبکه‌ نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه می‌تواند ادامه حیات‌شان را به خطر بیندازد. حالا هم تورم و شرایط سخت اقتصادی کشور باعث شده نفس‌های آنها به شمار بیفتد. شاید برای همین است که در یک ماه گذشته اکثر مدیران شرکت‌های اینترنتی اعلام کرده‌اند برای جلوگیری از ورشکستگی کامل و خروج‌شان از این بازار باید تعرفه‌ اینترنت ثابت کشور حداقل ۵۰ درصد افزایش پیدا کند. بدون شک افزایش تعرفه در این بخش آخرین تقلاهای ۱۷ شرکت‌ دارنده پروانه ارتباطات ثابت (FCP) است که از مجموع ۱۰ میلیون کاربر اینترنت ثابت، سهمی در حدود ۳/۵ میلیون دارند.

در میزگردی که به بهانه درخواست شرکت‌های اینترنتی برای افزایش تعرفه اینترنت ثابت با مدیران چهار شرکت اصلی این بازار یعنی شاتل، آسیاتک، پارس‌آنلاین (ادغام‌شده با های‌وب) و صبانت در پیوست برگزار کردیم، آنها بر این باورند که جسارت نداشتن رگولاتوری در مقابل مخابرات، اپراتور قالب این حوزه و سیاست‌های اشتباه اینترنتی دولت سبب شده حالا ۱۷ شرکت اینترنت ثابت در شرایط سختی برای ادامه فعالیت خود قرار گیرند. هرچند در سوی دیگر این میزگرد معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد این سازمان و وزارت ارتباطات تمام تلاشش را برای حمایت از شرکت‌های اینترنت ثابت به کار بسته، اما این شرکت‌ها هم نباید عدم سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه ارتباطات را به گردن وزارت ارتباطات و قانون‌‌گذاری در این حوزه بیندازند. میزگرد پیوست درباره تعرفه اینترنت ثابت را بشنوید:

۹ مرداد ۱۳۹۸

مدت اپیزود: 01:46:55

برای بوکمارک این نوشته

و اینک تعرفه

با صدای: سونیتا سراب‌پور

«اعتراض شرکت‌های اینترنتی به کاهش نرخ اینترنت/ تعرفه پایین دیتای موبایل به توسعه اینترنت ثابت ضربه میزند/ کاهش بیشتر قیمت اینترنت با مصوبات جدید رگولاتوری امکانپذیر نیست/ قیمت اینترنت در ایران ارزان‌تر از کشورهای توسعه‌یافته/ با این تعرفهگذاری اینترنت امکان توسعه شبکه را نداریم/ اعتراض ۱۶ شرکت اینترنتی به حذف فضای رقابت آزاد/ اینترنت ارزان موبایل نباید جایگزین ADSL شود/ و…»

این جملات تنها تیتر خبری برخی از اعتراضاتی است که مدیران شرکتهای اینترنتی با واسطه قرار دادن رسانهها به گوش مدیران وزارت ارتباطات رساندهاند. تیترهایی که از سال ۹۲ تاکنون بارها از سمت این مدیران تکرار شده و پیوسته واکنش وزارت ارتباطات هم به این درخواست یک جمله بوده: تعرفه اینترنت ثابت تغییر نمیکند.
گزارش سونیتا سراب‌پور می‌خواهد به این سوال پاسخ دهد که آیا تغییر تعرفه‌ها اینترنت ثابت را نجات خواهد داد؟ این گزارش را در لینک زیر بشنوید:

۹ مرداد ۱۳۹۸

مدت اپیزود: 17:58

برای بوکمارک این نوشته

کوین نیک ۶
Back To Top
×Close search
جستجو